Okres ciąży to szczególny czas w życiu kobiety i jej najbliższego otoczenia. Oczekiwanie na dziecko, gromadzenie wyprawki dla malucha, czytanie książek o rozwoju dziecka – to wszystko jest wpisane w etap poprzedzający nadejście dziecka. Nie bez znaczenia pozostaje także odpowiednia pielęgnacja kobiecej skóry – zapobieganie rozstępom i cellulitowi za pomocą systematycznego masażu oraz regularnego wspomagania go specjalnymi kosmetykami może przynieść naprawdę skuteczne rezultaty.

1. Jak działają produkty antycellulitowe? 

2. Dlaczego cellulit pojawia się w okresie ciąży?

3. Jakie zmiany na ciele mogą zostać po ciąży?

4. Czy brzuszek po ciąży zniknie? 

Jak działają produkty antycellulitowe? 

Cellulit w ciąży to dość powszechny problem – można jednak skutecznie zapobiec rozwojowi niechcianej, pomarańczowej skórki oraz rozstępom. Najistotniejsza jest właśnie profilaktyka – warto w tym celu sięgnąć po odpowiednie preparaty, które zostały opracowane właśnie na potrzeby kobiet w ciąży. Specjalnie dobrane składniki zostały dobrane w taki sposób, aby redukowały ryzyko pojawiania się cellulitu i rozstępów. Wszystkie te produkty nawilżają i przyczyniają się do właściwego uelastycznienia skóry.

Dlaczego cellulit pojawia się w okresie ciąży?

Nadrzędną przyczyną powstawania cellulitu jest gwałtowny przyrost kilogramów. Częstym zjawiskiem jest też zatrzymywanie wody w organizmie. W sytuacji, gdy to zatrzymywanie następuje nierównomiernie – wówczas może dojść do pojawienia się cellulitu. Warto posiłkować się wtedy zdrową dietą obfitująca w warzywa oraz pilnować przyjmowania odpowiedniej dawki płynów w ciągu dnia.

Jakie zmiany na ciele mogą zostać po ciąży?

Rosnący brzuszek ciążowy, kolejna warstwa tłuszczu pojawiająca się na udach, a także biodrach i piersiach przyczynia się do rozciągania skóry, a finalnie – do pojawienia się rozstępów. To zjawisko dodatkowo potęgują też zmiany hormonalne, w wyniku których dochodzi do osłabienia włókien kolagenowych, które właśnie odpowiadają za wspomnianą elastyczność skóry. Dobra wiadomość jest taka, że swoim systematycznym działaniem można zapobiec temu zjawisku. W jaki sposób? Mowa tu o regularnym wmasowywaniu w skórę specjalnych preparatów lub chociaż oliwkę. Nie należy zaprzestawać tego działania także po ciąży – wówczas jest duża szansa na to, że różowe, świeże rozstępy ulegną zredukowaniu i zbledną. Mogą wtedy zostać po nich białe kreseczki. Jeżeli jednak wspomniana rutyna pielęgnacyjna nie przyniesie oczekiwanych rezultatów – wówczas warto skorzystać z oferty salonu kosmetycznego, który oferuje zabiegi dedykowane właśnie na pozostałości po ciąży.

Czy brzuszek po ciąży zniknie? 

Warto także pamiętać o tym, że brzuch nie stanie się płaski od razu po narodzinach dziecka. Trzeba bowiem poczekać około półtora tygodnia, aby wrócił do uprzednich rozmiarów. Z kolei tłuszczyk na brzuchu może się zmniejszać nawet przez okres kilku miesięcy. W zrzuceniu dodatkowych kilogramów pomoże także systematyczna aktywność fizyczna. Początkowo może ona mieć formę spacerów z dzieckiem, później może występować w postaci ćwiczeń na siłowni.

W oczekiwaniu na figurę zbliżoną do tej sprzed ciąży warto uzbroić się w cierpliwość, a także praktykować systematyczną pielęgnację i aktywność fizyczną. To najlepsza droga do osiągnięciu sukcesu!

Tekst zewnętrzny

Copywriter, specjalistka z dziedziny reklamy natywnej. Absolwentka UKSW, z wykształcenia: teolog, pedagog i dietetyk kliniczny. Po godzinach: gamerka i globtroterka. Miłośniczka technologii 4K (koc, książka, kawa, kot).