Cezary Żak opublikował w mediach społecznościowych zdjęcia ze szpitala. Okazuje się, że popularny i niezwykle lubiany aktor cierpiał na koronawirusa, z którego udało mu się wyleczyć. Aktor udał się zatem do placówki szpitalnej, by oddać osocze, do czego zachęcił także wszystkie Polki i Polaków. Podkreślił przy tym, że zapotrzebowanie na osocze jest bardzo duże.

Z tego materiału dowiesz się:

  • Jakie zdjęcie opublikował Cezary Żak
  • W jaki sposób zachęcił Polaków do oddawania osocza
  • Jakie inne gwiazdy polskiego kina chorowały na koronawirusa

Koronawirus w dalszym ciągu nie odpuszcza, a z dnia na dzień dowiadujemy się nowych informacji na temat osób nim zakażonych, lub ozdrowieńcach. Teraz oficjalnie do tych drugich dołączył Cezary Żak, o czym poinformował 1 grudnia 2020 roku na swoim niedawno założonym koncie na Instagramie oraz na Facebooku.

Cezary Żak był chory na koronawirusa

Powszechnie lubiany i bardzo szanowany aktor Cezary Żak poinformował za pośrednictwem Instagrama i Facebooka, że chorował na koronawirusa. To dość zaskakująca wiadomość dla fanów aktora, ponieważ wcześniej nie informował publicznie o swoim stanie zdrowia.

Co prawda, nie zrobił tego wprost, jednak w swoich mediach społecznościowych opublikował zdjęcie ze szpitala, na którym widnieje aktor w maseczce i specjalnym kaftanie ochronnym, podczas oddawania osocza, do czego zachęcał także innych ozdrowieńców.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

– Osocze ozdrowieńca oddane. Zachęcam wszystkich Państwa, którzy przeszli COVID do tego, bo potrzeba jest wielka – czytamy na Instagramie Cezarego Żaka.

Swojej dumy nie kryli fani aktora, którzy od momentu założenia przez niego konta na Instagramie, co wydarzyło się pod koniec listopada 2020 roku zebrali się w gronie prawie 3,5 tys. osób, by obserwować posty aktora.

– Szacunek Panie Czarku! Podziwiam Pana na ekranie, ale w życiu prywatnym to dopiero pan rozwala system i uczy dobroci; Dziękuję w imieniu ciężko chorych. Brawo Panie Czarku. Bohater nie zawsze nosi pelerynę; Gratuluję, Panie Cezary Żak. Wspaniała postawa. Ja w tej chwili jeszcze się zmagam z tą chorobą – pisali internauci.

Teksty wybrane dla Ciebie

Popularni polscy ozdrowieńcy

Cezary Żak dołączył także do grona znanych osób, które przeszły koronawirusa. Wcześniej tę nieprzyjemność doświadczyły takie osobistości jak np. Małgorzata Socha, Filip Chajzer, czy Katarzyna Zielińska. 

Każde z nich wykorzystując ogromne zasięgi w swoich mediach społecznościowych zachęca do oddawania osocza, co jest jedną z podstawowych rzeczy do pomocy w walce z koronawirusem i jego zwalczaniem.

Jedną z osób cierpiących na koronawirusa, był także Jarosław Kret, który przyznał, że nigdy tak ciężko nie chorował. Nie inaczej było w przypadku męża Małgorzaty Rozenek Radosława Majdana, który podczas choroby trafił do szpitala i apelował do fanów o wsparcie.

Każda oddana kropla osocza może mieć wpływ na walkę z koronawirusem, zatem tego typu gesty ze strony gwiazd są na wagę złota. Osocze ozdrowieńca jest w dzisiejszych czasach bardzo pożądane w kontekście wyleczenia innej osoby z COVID-19.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Cezary Żak (@cezaryzak.official)

Cezary Żak opublikował zdjęcie ze szpitala podczas oddawania osocza. Okazało się, że aktor był chory na koronawirusa.

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: jastrzabpost.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl