Cezary Żak wziął udział w uroczystościach pogrzebowych Piotra Machalicy. Podczas mszy świętej odczytał pożegnalny list od małżonki zmarłego aktora, Aleksandry Sosnowskiej, z którą pobrali się trzy miesiące temu. Znany z takich produkcji jak Ranczo, czy Miodowe Lata aktor podczas odczytywania wzruszających słów, z trudem powstrzymywał się od płaczu. 

W takich chwilach bardzo ciężko o wstrzemięźliwość od łez i smutku. Podczas pogrzebu Piotra Machalicy polało się ich wiele, a to między innymi za sprawą listu od małżonki zmarłego aktora, który odczytał Cezary Żak. Hołd Piotrowi Machalicy złożyło wielu znanych aktorów i osobowości telewizyjnych.

Cezary Żak odczytał list od małżonki Piotra Machalicy

Dzisiejszy dzień jest wyjątkowo smutny dla wszystkich wielbicieli polskiej sceny teatralno-filmowej. Powodem smutku jest pogrzeb Piotra Machalicy, wybitnego aktora, który bezustannie od 1979 roku dzielił się z Polakami i nie tylko swoim aktorskim geniuszem. Artysta zmarł 14 grudnia 2020 roku o godzinie 2:30 w szpitalu MSWiA w Warszawie.

Pogrzeb aktora odbył się w warszawskim Kościele Środowisk Twórczych, a udział w nim wzięło wiele znanych polskich aktorów i osobowości telewizyjnych. Jedną ze znanych twarzy, obecnych podczas uroczystości pogrzebowych był Cezary Żak, który ze łzami w oczach odczytał list od małżonki Piotra Machalicy, Aleksandry Sosnowskiej.

–  To są słowa od Oli. […] Podziękowania za wszystkie wspólne święta i wakacje, za powroty do domu, za troskę i wsparcie. Wiem, że Piotruś będzie nad wami czuwał – napisała w liście Aleksandra Sosnowska.

Cezary Żak z trudem powstrzymywał łzy, podczas odczytywania tych wzruszających słów. W końcu przez tyle lat aktorzy byli ze sobą bardzo bliskimi znajomymi. Na tym nie koniec. W dalszej części listu małżonka aktora podziękowała służbom medycznym za opiekę nad Piotrem do samego końca.

– Dziękuję lekarzom za walkę do końca. Specjalne podziękowania kieruję do zespołu lekarzy, którzy 11 grudnia o godzinie 11.54 przed samą intubacją i podłączeniem męża do respiratora pozwolili i pomogli mu wykonać telefon do mnie, za tę ostatnią rozmowę, za to pożegnanie, za to ostatnie „kocham cię” będę wam wdzięczna do końca życia – odczytał Cezary Żak.

Znani aktorzy pożegnali Piotra Machalicę

Piotr Machalica cieszył się ogromnym szacunkiem i poważaniem. Jego zasługi dla polskiego aktorstwa są nieocenione, ale to była zdecydowanie drugorzędna sprawa.

Ludzie ceni go przede wszystkim za to jak wspaniałym był człowiekiem. Dowodem na to była licznie zebrana śmietanka aktorska podczas uroczystości pogrzebowych aktora.

Na pogrzebie obecni byli tacy aktorzy jak Edyta Olszówka, która była związana z Piotrem Machalicą przez 10 lat, jednak nie mogła wejść do świątyni z uwagi na ograniczenia sanitarne, wspomniany wcześniej Cezary Żak, Mateusz Damięcki, Artur Żmijewski, Piotr Polk, Artur Barciś, czy Krystyna Janda.

Urna z prochami aktora zostanie przewieziona jutro do jego rodzinnej Częstochowy, gdzie spocznie w grobie rodzinnym. 

Zobacz wideo i zdjęcia:

Dziś odbył się pogrzeb Piotra Machalicy. Uroczystość była transmitowana na oficjalnym kanale YouTube Duszpasterstwa Środowisk Twórczych.

Piotr Machalica
fot. Piotr Molecki/East News

W świątyni znalazło się pożegnalne zdjęcie aktora.

Piotr Machalica
fot. Piotr Molecki/East News

Piotr Machalica został skremowany. Urna z jego prochami spocznie w grobie rodzinnym aktora w Częstochowie.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Poprzedni artykułGinekolog: „Zdradzę wam największy sekret pacjentek. Zemdli was na samą myśl, ale taka jest prawda”
Następny artykułMarzysz o gęstej choince, która długo nie straci igieł? Do wody wystarczy dodać dwa składniki, które masz w swojej kuchni
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl