Sieć obiegło zdjęcie Zuzanny Żak, która w kombinezonie ochronnym pomaga pacjentom z COVID-19. Słynny ojciec młodej lekarki nie krył dumy, chwaląc się jej zaangażowaniem w social mediach. Jego żona już wcześniej opowiadała o odpowiedzialnym zawodzie córki. Katarzyna Żak przyznała, że bardzo martwi się o Zuzannę.

Zuzanna Żak jest młodszą córką słynnej aktorskiej pary Katarzyny i Cezarego Żaków. 25-latka nie poszła w ślady rodziców i kilka lat temu zdecydowała się na studia z zakresu medycyny. Dziś pracuje w szpitalu i pomaga pacjentom walczącym z COVID-19.

Zuzanna Żak napawa rodziców dumą

Katarzyna i Cezary Żakowie należą do grupy najbardziej rozpoznawalnych par polskiego show-biznesu. Ich małżeństwo trwa od ponad 35 lat. Artyści stanęli na ślubnym kobiercu w 1985 roku.

Trzy lata po ślubie na świecie pojawiła się Aleksandra – pierwsza córka Katarzyny i Cezarego, która dziś zajmuje się produkcją programów dla dzieci. Jej młodsza siostra urodziła się 1995 roku. Zuzanna wybrała się na uniwersytet medyczny, gdzie obecnie odbywa staż podyplomowy. W przyszłości chce specjalizować się w internie i pediatrii.

Podczas pandemii koronawirusa Zuzanna Żak aktywnie udziela się w szpitalu. Córka aktorskiej pary zgłosiła się do placówki, gdzie podjęła się pracy przy osobach z ciężkim przebiegiem COVID-19. Jej postawa napawa dumą popularnych rodziców. Nie tak dawno Cezary Żak pochwalił się zdjęciem swojej córki na Instagramie.

Moja córka. Moja bohaterka. Moja lekarka – napisał.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Cezary Żak (@cezaryzak.official)

Katarzyna Żak martwi się o córkę

Choć praca na pierwszej linii walki z koronawirusem jest ogromnym powodem do dumy, napędza także ogromnego strachu. Szczególnie mocno odczuwa go Katarzyna Żak, która przed kamerami wielokrotnie opowiadała o zawodzie swojej młodszej córki. W jednej z rozmów przyznała, że za każdym razem, kiedy Zuzanna idzie do szpitala, ona bardzo się o nią boi.

Jestem z niej szalenie dumna, ale nieustannie się o nią martwię – wyznała aktorka.

Rodzina Żak
Katarzyna i Cezary z córkami w 2007 roku/ Źródło:TRICOLORS/East News

Artykuły polecane przed redakcję Lelum: 

Źródło: Instagram, Jastrząb Post