Znacie kogoś, kto nie lubi pizzy? No właśnie, my też nie. Teraz potwierdziło się naukowo, że pizza jest bardziej pożywna na śniadanie niż płatki. Wyjaśniamy dokładnie, o co chodzi…

Jeżeli macie w zwyczaju zamawiać pizze wieczorem do serialu to was ucieszymy! Zostało wam kilka kawałków? Nie bójcie się zjeść ich rano. To zdecydowanie bardziej zdrowe niż płatki.

Pizza górą!

Znana dietetyczka Chelsey Amer w rozmowie z The Daily Meal potwierdziła, że pizza jest pełna pożywnych składników. Mamy w niej  węglowodany, tłuszcze i białko. Najczęściej pizze jemy z całym pakietem warzyw – zatem są tam składniki, które pozwalają nam się słusznie najeść i dobrze wejść w nowy dzień.

Jeżeli chodzi o płatki śniadaniowe, sprawy mają się nieco gorzej. Miska płatków z mlekiem ma mniej więcej tyle samo kalorii co 2-3 kawałki pizzy, jednak znajdziemy w nich bardzo dużo cukrów, dodatkowo mleko jest niezdrowe dla osób po 20 roku życia.

Konkluzja? Jedźmy pizze na śniadanie, obiad i kolacje! Żartujemy, ale nie czujcie się winni, jeżeli czasem wam się to zdarzy 🙂

ZOBACZ TEŻ: Kochasz pizze? Ten przepis jest dla Ciebie

źródło:ckm.pl

ZOBACZ TEŻ: Uwielbiasz makarony? Prawdziwie włoską pastę przygotujesz w kwadrans

ładowanie...

Zobacz również