Chihuahua, który wielkością przypomina… niewielkie jabłuszko? Tak, taki czworonóg naprawdę istniał. Najmniejszy pies świata mieszkał ze swoimi właścicielami we Wrocławiu. Maleństwo mierzyło zaledwie 6 cm, a jego waga porównywalna była do dwóch tabliczek czekolady! Zwierzak nawet jak na swoją rasę był naprawdę malutki. Niestety, zmarł w 2016 roku.

Psiak ten w sieci został okrzyknięty mianem prawdziwej gwiazdy. Swój ogromny sukces zawdzięczał wyglądowi, obok którego nie sposób było przejść obojętnie. Mimo że niemalże niewidoczny… dosłownie skradał serca. Czworonóg w wieku 10-miesięcy ważył jedynie 300 g. Możecie wyobrazić sobie coś podobnego? 

Chihuahua skradał serca

Maksymalna waga psiaka o imieniu Toudi szacowana była na około… 900-1000 gramów! To niezwykle niski wynik, nawet jak na przedstawicieli tej rasy.

Zwierzak nazywany był najmniejszym psem świata. Niepodważalne jest, że w tej kwestii mimo wszystko miał sporą konkurencję. Do tej pory najmniejsza suczka świata mierzyła zaledwie 10 cm, a jej waga wynosiła 500 gramów.

  1. Podczas zabawy z psem odkryła jego niezwykłą umiejętność. Wideo stało się hitem
  2. Nagranie chwyta za serce. Efekty znęcania się nad 9-letnim chłopcem

Piesek jadł niewiele

Ten mały bohater zjadał zaledwie kilka granulek karmy dziennie. Kiedy znajdował się na puchatym dywanie, widoczna była tylko jego malutka główka.

– Musimy patrzeć cały czas pod nogi, żeby nie zrobić mu krzywdy. W szczególności, że Toudi jest koloru biszkoptowego, więc idealnie zlewa się z naszą podłogą – czytamy w serwisie wroclaw.naszemiasto.pl wypowiedź właścicielki zwierzaka.

Aby było zabawniej, psiak bardzo często zapominał o swojej wielkości i próbował być groźny. Kiedy z uporem maniaka walczył z siostrą albo mamą o zabawki, lub legowisko, właściciele nie byli w stanie powstrzymać łez. Oczywiście tych spowodowanych niekontrolowanym atakiem śmiechu. Maluszek imię odziedziczył po jednym z bohaterów Gumisiów, którego do złudzenia przypomina. Niestety, Toudi odszedł w 2016 roku.

ZOBACZ TUTAJ NAGRANIE:

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. W lesie zauważył gromadę psów. Gdy przyjrzał im się bliżej, natychmiast wyciągnął telefon
  2. GIS ostrzega przed popularną przyprawą. Może zawierać niebezpieczną dla zdrowia bakterię
  3. Pies przyniósł rodzinie dziwne, osłabione zwierzę. Nie mieli pojęcia, co znalazło się w ich domu
  4. Pies długo wąchał dziwną rzecz. Kiedy właścicielka podeszła bliżej, zaniemówiła
  5. Kot wyglądający jak pierzasta chmurka. Jest tak puszysty, że nie można oderwać wzroku
  6. Straszne odkrycie celników. Przecierali oczy, nie mogli uwierzyć w zawartość paczki

Źródło: wroclaw.naszemiasto.pl

Poprzedni artykułIdealny schabowy. Przepis na podwójną radość z jedzenia
Następny artykułWidzowie TVP nie mogą uwierzyć. Będą musieli pożegnać „Rodzinkę.pl”, aktorzy sami są zaskoczeni
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.