Chłopak dzięki swojej czujności i natychmiastowej reakcji ocalił życie 26 młodych dziewczyn. Kiedy jadąc pociągiem, dostrzegł sporą grupę przerażonych i zdezorientowanych nastolatek, postanowił niezwłocznie powiadomić o tym fakcie policję. Dzięki trzeźwości umysłu zapobiegł prawdziwej tragedii.

Mężczyzna, obserwując nietypowe zachowanie pozostałych pasażerek przebywających w przedziale, czuł, że grozi im niebezpieczeństwo. Ich zachowanie, gesty i mimika pozostawiały wiele do życzenia. Wystarczyła jedna wiadomość do policji kolejowej, aby zupełnie odmienić bieg zdarzeń. Ich dalsze życie stanęło pod znakiem zapytania.

Chłopak uratował życie młodych dziewczyn

Adarsh ​​Shrivastava jechał pociągiem w północnoindyjskim stanie Uttar Prades. W przedziale, w którym się znajdował, dostrzegł grupę 26 dziewczynek w wieku 10-14 lat. Na ich twarzach wyraźnie malował się niepokój i strach.

Chłopak
Unsplash.com @dcanies

Chłopak natychmiast napisał wiadomość do władz kolei. 

Podejrzewając coś niepokojącego, niezwłocznie wyjął telefon, a na Twitterze opublikował post, w którym oznaczył władze kolei. Tym sposobem pragnął poinformować ich o zaistniałej sytuacji. Całe szczęście na odpowiedź nie musiał długo czekać. Zaledwie 30 minut później upoważnione osoby, poinformowały tamtejszą policję. Kilka przystanków później policjanci w strojach cywilnych wsiedli do pociągu. Okazało się, że dziewczynki padły ofiara handlu ludźmi. Ich rodzice zostali natychmiast poinformowani o obecnej lokalizacji swoich pociech. Wystarczyła jedna wiadomość, by uratować ich życie.

Handel ludźmi na świecie — statystyki

Według raportu na temat Handlu ludźmi na świecie opublikowanym w Wiedniu wynika, że 70% ofiar to kobiety. Niemalże połowę, ponieważ 49% stanowią dorosłe przedstawicielki płci pięknej. Z kolei 23% to dziewczęta, a dzieci stanowią zaledwie 7% udokumentowanych ofiar. Pozostałe 21% należy do mężczyzn.

Jak podaje hiszpańska agencja informacyjna EFE całkowita liczba osób, która padła ofiarą handlu, nie jest możliwa do określenia, ponieważ nie wszystkie przestępstwa są wykrywane. Jak wygląda sytuacja, jeśli chodzi o Polskę? Okazuje się, że rocznie ofiarą bezdusznych handlarzy poda ok. 200 osób. Dodajmy jeszcze, że osoby takie najczęściej wykorzystywane są do prostytucji, przymusowej pracy, a także handlu narkotykami.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Chłopak
Unsplash.com @ev

Tamtejsi policjanci zjawili się w mgnieniu oka. 

Chłopak
Instagram.com @ourrescue

Problem handlu ludźmi w Europie stale rośnie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Od 12-letniego Aleksandra żądają 2,5 mln złotych. Rodzice tłumaczą go chorobą
  2. Oglądał zdjęcia żony sprzed lat. Na jednym z nich zobaczył szczegół, przez który go zamurowało
  3. Piękna aktorka opublikowała zdjęcie ze zmasakrowaną twarzą. Fani oskarżają ją o promowanie przemocy
  4. Gdy właściciel dostał kotka, dorosły brytyjski kot zareagował w niezwykły sposób i rozbawił cały internet
  5. Filip Chajzer wylądował w szpitalu! Niepokojący stan wywołuje wizje w mózgu gwiazdora
  6. Mama wróciła z kuchni, spojrzała na córki bliźniaczki i nagle pobladła. Odkryła swoją ogromną pomyłkę

 

Poprzedni artykułZdjęcia czarnych kotów przyprawiają o gęsią skórkę. Internauci twierdzą, że wyglądają jak z horroru
Następny artykułChciał 700 złotych za udzielenie sakramentu małżeństwa: „Ksiądz ma cennik? To ja poproszę paragon
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.