Chłopak w programie telewizyjnym stwierdził, że nauka o II Wojnie Światowej bardzo źle wpływa na dzieci. Brytyjski influencer po wywiadzie, którego udzielił w jednym z programów telewizyjnych został zalany falą hejtu. Co tak naprawdę miał na myśli?

Freddie Bentley podczas nagrywania programu Good Morning Britain, przedstawił swoje kontrowersyjne poglądy na temat edukacji szkolnej. Według niego młodzi ludzie nie powinni uczyć się zbyt wiele o II Wojnie Światowej. Dlaczego? Według młodego chłopaka ich psychika na tym cierpi.

Chłopak nie popiera nauczania o wojnie

Freddie Bentley był ostatnio gościem w brytyjskiej telewizji śniadaniowej. Podczas rozmowy okazało się, że chłopak ma dość nietypowe poglądy, na temat tego, czy warto rozmawiać w szkołach z dziećmi o tym, co wydarzyło się podczas II Wojny Światowej.

Nie sądzę, aby popieranie śmierci za kraj lub mówienie, ile osób zginęło podczas wojny światowej komuś pomogło – stwierdził chłopak.

chłopak
fot. screen youtube.com,
MrG

Temat miał nawiązywać do czwartkowego odcinka brytyjskiej wersji reality show The Apprentice. Jedna z drużyn musiała odpowiedzieć na pytanie, czy 1939 to rok rozpoczęcia wojny.

Czy wpis na Instagramie pogorszył sytuację?

Sprawa nabrała jeszcze większego rozgłosu, kiedy Freddie Bentley postanowił, że podzieli się swoją opinią również na instagramie. Podkreślił w nim, że szkoły powinny skupić się przede wszystkim na bieżących problemach, a nie ciągle wracać do tego, co było kiedyś.

Uważa za mało istotne, także to, jak faszystowski przywódca doszedł do władzy. Jak sam twierdzi, żyje w społeczeństwie demokratycznym, nie musi więc dokładnie wiedzieć jak doszło do objęcia władzy przez człowieka, który doprowadził do śmierci ogromnej ilości osób.

– Powinniśmy przygotować się na bieżące problemy, które są dla nas istotne. Takie jak uzyskanie kredytu hipotecznego, jaki jest prawdziwy wpływ Brexitu i zmian klimatu na przyszłe pokolenie! – tłumaczy swoje poglądy chłopak.

chłopak
https://www.instagram.com/freddiebentleyofficial/

Tezy, o które pokusił się sławny influencer wprawiły wielu internautów w osłupienie. W komentarzach pod postem możemy odnaleźć wiele komentarzy, które sugerują, że wykształcenie nie zawsze idzie w parze z inteligencją.

Jednak zaskakująco wiele osób zgadza się z jego poglądami i również uważa, że szkoła mogłaby lepiej przygotowywać dzieci do życia, zamiast wciąż uczyć je o przeszłości.

Czy uważacie, że dzieci nie powinny uczyć się w szkołach o sytuacji, w której wymordowano 70 milionów ludzi?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

chłopak
instagram.com/freddiebentleyofficial/

Chłopak w odważny sposób wyraził swoją opinię.

chłopak
unsplash.com/@roka79

Ostatnie analizy pokazują, że na całym świecie rośnie ignorancja na temat I i II Wojny Światowej.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Najdroższe ulice handlowe w Polsce. Na nich za czynsz zapłacisz najwięcej
  2. Zamówiła jedzenie, do obiadu dostała banana. Na owocu znalazła się wiadomość od pracownicy
  3. W gabinecie ginekologa ktoś umieścił ukrytą kamerę. Nagranie pojawiło się w sieci, momentalnie wywołało burzę
  4. Niemowlę miało zostać oddane do adopcji. Kiedy zobaczyła je przyszła przybrana matka, uciekła ze szpitala
  5. Nagły zwrot ws. rozwodu Maryli Rodowicz. Porażające informacje o zdradzie
  6. Przeszedł straszny zawał, usunięto mu nerkę, zaatakował go paskudny rak. Gwiazdor „Rancza” cierpiał niewyobrażalnie

źródło: popularne.pl

Redaktorka Lelum.pl Studentka filologii polskiej na wydziale polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się modą, muzyką alternatywną oraz show-biznesem. Jej największą pasją są podróże. Z przyjemnością angażuje się w działania społeczne i kulturalne.