Coraz częściej w kampaniach różnych marek możemy zobaczyć ludzi, którzy odstają od powszechnego kanonu piękna. Zatrudnia się m.in. osoby niepełnosprawne, z nadwagą oraz różnymi chorobami. Również Gerber postanowił promować przekonanie, że każdy człowiek jest piękny. W tym roku twarzą firmy produkującej dania dla dzieci został chłopczyk z zespołem Downa. 

Każdego roku firma Gerber ogłasza plebiscyt na twarz swojej marki. Tegorocznym zwycięzcą został 1,5 – roczny Lucas Warren z Dalton w stanie Georgia. Chłopiec pokonał w rywalizacji aż 140 tysięcy innych dzieci zgłoszonych do konkursu. Co odróżnia go od jego poprzedników, to fakt, że Lucas jest pierwszym w historii małym modelem Gerbera z zespołem Downa. Marka twierdzi, że nie dzieli dzieci na lepsze i gorsze, dlatego wybór padł na Lucasa.

ZOBACZ TEŻ: Wykorzystali ZDEFORMOWANE dziecko do kampanii aborcyjnej

– Co roku, od początku gdy organizowany jest konkurs, wybieramy dziecko, które uosabia długoletnie dziedzictwo Gerbera. Jego istotą jest to, że tak naprawdę każde dziecko jest „dzieckiem Gerbera”, więc Lucas jest idealnym wyborem – tłumaczyła rzecznik prasowa marki w rozmowie z CNN.

https://www.instagram.com/p/Be5djURhrDV/?taken-by=gerber

Chłopczyk z zespołem Downa wzbudził kontrowersje

Niestety wybór Lucasa wzbudził dużo kontrowersji. Niektórzy twierdzą, że matka Lucasa wykorzystuje jego chorobę, aby się wzbogacić. W końcu jedną z nagród w konkursie było 50 tysięcy dolarów. Jednak większość popiera wygraną chłopca i cieszy się z jego sukcesu. Matka Lucasa ma nadzieję, że dzięki jej synowi, zostanie przerwane tabu, które nadal ciąży wokół ludzi z zespołem Downa.

ZOBACZ TEŻ: Ten 6-latek ma prawie milion obserwatorów na Instagramie! Skąd ta popularność?

Mamy nadzieję, że przy tej okazji nauczymy ludzi, że dzięki akceptacji i wsparciu innych osoby o szczególnych potrzebach mogą zmienić świat, tak jak nasz Lucas – powiedziała matka chłopca, Courtney Warren.

Co myślicie o tym wyborze?

Źródło: pudelek.pl

 

 

ładowanie...

Zobacz również