Chłopiec regularnie odwiedzał mamę przebywającą w szpitalu. Kobieta toczyła nierówną walkę ze złośliwym rakiem. W związku, z tym że komórki nowotworowe w zastraszającym tempie atakowały kolejne narządy, pragnęła maksymalnie wykorzystać czas, który jej pozostał. 9-latek odkrył, że ta nie była z nim szczera i napisał do niej list. Jego treść sprawia, że do oczu napływają łzy.

Dzieci pomimo swojej niewinności i beztroskiego podejścia do życia rozumieją, o wiele więcej niż mogłoby się wydawać. Nieprzypadkowo bacznie obserwują każdy nasz ruch, zachowanie i gesty. Dzięki temu udaje im się wysnuć wnioski, które w pewnym momencie składają się im w logiczną całość. To jak puzzle, w których brakuje zaledwie kilku elementów. Kiedy ukochana mama pewnego 9-latka przebywała w szpitalu, maluch napisał jej wzruszający list.

Chłopiec odwiedził w szpitalu mamę

Kobieta, która od wielu miesięcy zmagała się z nowotworem, lądując po raz kolejny na sali szpitalnej, najbardziej bała się o przyszłość i o to, jak jej odejście wpłynie na ludzi, których kochała. Choroba zupełnie odebrała jej siły i chęci do życia. Z każdym dniem niszczyła ją coraz bardziej. Gdyby nie mąż i ukochany synek, którzy regularnie ją odwiedzali, już dawno by się poddała.

szczepienie
unsplash.com

Kobieta zmagała się ze złośliwym nowotworem.

Tymczasem miała pełną świadomość, że ma dla kogo żyć. Pomimo tego, że nie było jej z nimi na co dzień w domu, nie odprowadzała synka do szkoły, czy nie gotowała obiadków ich obecność przy szpitalnym łóżku, dotyk dłoni czy pocałunek był tym, czego najbardziej pragnęła i potrzebowała.

Podczas kolejnych odwiedzin jej 9-letni synek zachowywał się nieswojo i podejrzanie. W końcu wydusił, że napisał dla niej krótki liścik, ale chciałby, aby przeczytała go, dopiero kiedy on wróci do domu.

Do jej oczu napłynęły łzy

Treść, którą przeczytała, sprawiła, że nie mogła powstrzymać swoich łez.

-Mamusiu. Na początku mojego listu chce ci powiedzieć, że bardzo Cię kocham i jesteś moim całym światem. Chciałbym, żebyś w kocu wróciła z nami do domu. Bez Ciebie jest tam pusto i źle- rozpoczął list.

Chłopiec następnie napisał, że rozumie więcej niż może im się wydawać. Ma pełną świadomość tego, że kobieta jest poważnie chora, a jej dni są policzone. Może i jest jeszcze mały, ale to niewystarczający powód, aby ukrywać przed nim prawdę.

Widzę, jak tata płacze za każdym razem, kiedy wracamy od ciebie. Stoi w oknie i mocno pociąga noskiem. To muszą być łzy. Kiedy tylko wchodzę, udaje, że wszystko jest OK. Wiem, że mnie okłamaliście. – dodał.

Na koniec napisał jeszcze, że obiady wychodzą mu coraz lepiej, ale nadal woli jej kuchnię i oddałby wszystko, aby znowu coś mu upichciła. Rodzice muszą pamiętać, że dzieci są dużo mądrzejsze, niż nam się wydaję. Widzą też dużo więcej, niż chcemy, żeby widziały. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Chłopiec
unsplash.com @craftedbygc

Chłopiec napisał jej list. 

Chłopiec
rawpixel.com/image/513661/sick-woman-bed

Treść sprawiła, że nie mogła przestać płakać. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Polka będzie doradczynią Donalda Trumpa. Biały Dom ogłosił już to oficjalnie
  2. Stopy modelek przechodzą naprawdę wiele. Okropne zdjęcia z wybiegów mówią same za siebie
  3. Owczarek niemiecki codziennie przychodził do kościoła i siadał w tym samym miejscu. Powód skruszy niejedno serce
  4. Studentka musiała wziąć swoje dziecko na zajęcia. Gdy chłopiec zaczął płakać, do akcji wkroczył wykładowca
  5. Magda Gessler była w miejscowości Krzysztofa Jackowskiego, usłyszała i zobaczyła fatalne rzeczy. „Sekta diabelska”
  6. Katarzyna od 5 lat ciągle jest w ciąży i jest z tego dumna. „Nie rozumiem kobiet, które poprzestają na jednym dziecku”
Poprzedni artykułAgata Duda w młodości. Córka Kinga jest identyczna, jak mama w latach młodości
Następny artykułZ którą z tych osób chciałbyś się zaprzyjaźnić? Test, który mówi wszystko o naszej osobowości
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.