Chłopiec dostał uwagę od katechety. Podczas lekcji religii wpis trafił do zeszytu, który dziecko musiało pokazać mamie. Jej odpowiedź jest powalająca, choć z pewnością nie wszystkim się spodoba. Niektórzy internauci uznali, że ma stuprocentową rację, ale część z nich zastanawia się, czy to dobra metoda wychowawcza.

Kiedy chłopiec wrócił do domu, jego mama przeczytała uwagę od katechety. Kobieta nie zareagowała tak, jak podejrzewał nauczyciel. Zamiast przeprowadzić z synem poważną rozmowę, odpisała na tej samej kartce. Jej słowa z pewnością nie były łatwe do przełknięcia.

Chłopiec dostał uwagę

W zeszycie chłopca katecheta napisał, że ten nie reaguje na jego polecenia. Dziecko nie dostało jednak reprymendy od matki. Kobieta odpowiedziała, że ona nie ma takiego problemu, a mężczyzna powinien… radzić sobie we własnym zakresie.

-Mama ma racje, a ksiądz jak się wziął za uczenie dzieci, to powinien sobie radzić.

-Za kilka lat mama też będzie miała problem… Żenująca odpowiedź.

Opinie internautów są skraje. Jedni uważają, że przecież katecheta jest pedagogiem, dlatego powinien radzić sobie z dziećmi. Zdaniem innych matka nie daje najlepszego przykładu dziecku i zachowała się niedojrzale.

Czy dziecko musi chodzić na religię?

Dziecko nie musi chodzić na religię, bo są to zajęcia nieobowiązkowe, a uczestniczenie w nich jest dobrowolne i dotyczy to wszystkich szkół. W czasie zajęć uczniowie mogą odrabiać lekcje w świetlicy lub zapisać się na etykę. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że jeśli przedmioty nie odbywają się w tym samym czasie, istnieje możliwość uczestnictwa w obu z nich.

O ile w dużych miastach nikogo już nie dziwi, że uczniowie nie chodzą na religię, tak w mniejszych miejscowościach wciąż jest to rzadkość. Nawet jeśli rodzice są niewierzący, ich dzieci chodzą na zajęcia ze względu na opinię lokalnej społeczności.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

chłopiec
facebook.com/cogdziekiedyBialaPodlaska

Mama chłopca odpisała w niewiarygodny sposób.

chłopiec
fot. Anita Jankovic, unsplash.com

Czy wychowywanie ucznia jest obowiązkiem nauczyciela?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zbigniewa Wodeckiego kochały miliony. Choroba, która go zabiła diagnozowana jest u coraz młodszych osób
  2. Nagłaśniamy: Skandal w częstochowskim salonie dla psów. Fryzjer musi odpowiedzieć za swoje zachowanie
  3. Urszula Dudziak miała romans z żonatym mężczyzną. Gwiazda znalazła go martwego w wannie
  4. Biedronka pozwana przez znaną blogerkę. Marta Dymek z Jadłonomii pozwie giganta za przepis na piernik
  5. Matka zrobiła sobie zdjęcie z dziećmi w starym kinie. Kamera uchwyciła tajemniczą postać
  6. 18 sytuacji, które pokazują, że leginsy nie zostały stworzone dla wszystkich. 11. zdjęcia nie da się wyrzucić z pamięci

Wydawca i kierownik treści kobiecych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość: marta.kulik@iberion.pl