Chłopiec nie mógł powstrzymać łez, patrząc na cierpienie swojego przyjaciela. Nie chciał pogodzić się z tą bolesną stratą i po fakcie podzielił się z mamą poruszającą prawdą.

Decyzja o uśpieniu domowego zwierzęcia z pewnością nie zalicza się do łatwych. Jednak w sytuacji, kiedy lekarze nie dają rodzinie nadziei na poprawę stanu zdrowia stworzenia, warto skrócić jego cierpienie. Chłopiec był zrozpaczony.

Pechowa wizyta u weterynarza

Pewna kobieta wybrała się ze swoim czworonogiem na wizytę u weterynarza. Miał być to jedynie krótki zabieg polegający na wyczyszczeniu zębów, jednak specjalista miał wewnętrzne przeczucie, że powinien tego dnia wykonać kilka dodatkowych badań. Wyniki nie były wcale pozytywne.

Badania wykazały, że pies ma poważną dolegliwość i jest w stanie zaawansowanej niewydolności nerek. Właścicielka stanęła przed trudnym wyborem. Finalnie zdecydowała razem z rodziną, aby pozwolić odejść pupilowi i oszczędzić mu dalszego cierpienia. Jednak spokoju nie dawał jej adoptowany chłopiec…

  1. Pies schował się przed burzą do wanny. Wtedy kot zrobił niezwykłą rzecz, właścicielka szybko chwyciła za telefon
  2. 6 najprzyjaźniejszych ras psów. Czworonogi, które najlepiej dogadują się z człowiekiem
  3. Suczka golden retrievera była w ciąży, gdy została porzucona. Jej wybawcy nie mogli uwierzyć w wygląd szczeniąt

Chłopiec o wielkim sercu

Kobieta wychowywała adoptowanego syna, który bardzo kochał zwierzę. Choć taki zabieg może być naprawdę traumatycznym przeżyciem, to jego mama chciała, aby chłopiec był obecny w tej ważnej chwili. Jej syn zgodził się, choć ta wiadomość bardzo go zabolała.

Kiedy chłopiec trzymał na swoich kolanach usypianego psa, łzy ciekły mu po policzkach. Bardzo przeżywał śmierć swojego najbliższego przyjaciela, jednak rozumiał, że to konieczne. Kiedy rodzina wróciła już do domu, chłopiec powiedział coś naprawdę mądrego i wzruszającego. Jego mama się tego nie spodziewała.

– Wiem, jak to jest być niechcianym i niekochanym. Nie chcę, aby moje zwierzę kiedykolwiek się tak czuło – wyznał adoptowany chłopiec.

Dodał jeszcze, że, mimo iż ludziom jest smutno, kiedy zwierzęta odchodzą, to na pewno idą do nieba i czeka je lepszy los. Mama wychowała naprawdę mądre i wrażliwe dziecko.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

chłopiec
Facebook.com Maria Henry Gay

Mimo wszystko chłopiec dzielnie uczestniczył w zabiegu i podzielił się z rodziną ważnymi przemyśleniami.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Bulldog patrzy na bawiące się dzieci. Chwilę później robi rzecz, która poruszyła ludzi z całego świata
  2. Wrócili do domu z dzieckiem. Reakcja kota na widok niemowlęcia zaskakuje, nic nie wiedział
  3. Owczarek niemiecki całe życie żył na łańcuchu. Pokazano reakcje psa, który pierwszy raz widzi morze
  4. Suczka jest głucha i ślepa. Mężczyzna pokazał, jak ją budzi, by jej nie przestraszyć
  5. Pitbull zobaczył w swoim domu małego kotka. Zareagował natychmiast, wszystko nagrano
  6. Koty zachorowały. Smutne wiadomości z Nowego Jorku

źródło: kochamyzwierzaki.pl, Facebook.com