Choinka — dla nas to piękna dekoracja i część świątecznej tradycji, jednak koty dostrzegają w niej coś zupełnie innego. Dla tych małych łobuzów to istny plac zabaw! Piękne, dyndające bombki, w których w bardzo rozpraszający sposób odbija się światło, łańcuchy — raj dla każdego kota. Tej kobiecie udało się dokonać czegoś niezwykłego – sprawić, że jej kot nawet nie zbliża się do drzewka!

Wszystkie elementy świątecznych drzewek wydają się być magnesem na nasze koty, co oczywiście jest zmorą każdego wielbiciela dekorowania domu. Irene kocha mieć pięknie przystrojony dom, ale ma również dwa koty — to zazwyczaj nie idzie w parze. Jednak jej choinka jest omijana przez zwierzęta z daleka. Jak udało jej się tego dokonać?

Jak odstraszyć kota od choinki?

Odstraszenie kota od choinki nie będzie prostym zadaniem. Irene udało się tego dokonać właściwie przypadkiem. Jej kot, Victor, wprost uwielbiał atakować niewinne drzewko i wydawało się, że żaden sposób nie uda się go tego oduczyć. Jego pani postanowiła użyć ciosu poniżej pasa. 

Kiedyś przypadkiem kobieta odkryła, że jej kot panicznie boi się… mandarynek i pomarańczy. Jako że te owoce typowe są dla świątecznego sezonu, wpadła na niezwykle sprytny pomysł. Swoją choinkę otoczyła kręgiem stworzonym z cytrusów i od tego czasu jej choinka ma święty spokój! Tylko Victor czasami spogląda na nią z wyrzutem, szerokim łukiem omijając drzewko. 

Upewnij się, że choinka przetrwa święta

Niestety, nie wszystkie nasze zwierzęta mają tak wyraźnie zdefiniowane antypatie. Dlatego Internet jest pełen pomysłów na to, w jaki sposób upewnić się, że nawet jeśli nasz zwierzak zaatakuje choinkę, to ta pozostanie w stanie raczej nienaruszonym. Jak odstraszyć kota od choinki? Poza mandarynkami można upewnić się, że drzewko pozostanie nienaruszone na kilka sposobów. Do takich metod należą między innymi przytwierdzanie choinki do sufitu za pomocą żyłki i przywiązywanie do niej bombek drucikami.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

ZOBACZ ZDJĘCIA:

choinka
facebook.com/irene.olocco

Victor nie jest zadowolony, ale choinka przeżyła już pół grudnia!

choinka
facebook.com/irene.olocco

Drugi kot Irene nie ma takich destrukcyjnych zapędów.

choinka
facebook.com/irene.olocco

Kot nie znosi cytrusów!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie żyje 17-latek. Wszystko przez zbyt gwałtowny ruch głową
  2. Skandaliczne nagranie SOP w sieci. „Z drogi polskie ch***y! Szlachta jedzie”
  3. Policjanci znaleźli w jego domu dziwnie wyglądającą lalkę. Kiedy ją powąchali, zamarli
  4. Royal Baby w drodze. „Książę i Księżna z ogromną przyjemnością ogłaszają…”
  5. Dostała kopertę od nieznajomego w pociągu. Było na niej napisane „Otwórz za 10 sekund”
  6. Ludzie mają dosyć Małgorzaty Rozenek. Wytknęli jej to w najbardziej bolesny sposób

źródła: facebook.com/irene.olocco, apartmenttherapy.com

Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego