Choroba męża zmusiła Ninę Gocławską do porzucenia kariery. Mogła być jedną z największych gwiazd lat osiemdziesiątych, ale wolała skupić się na ukochanym. Spędzałam przy jego łóżku całe dni – opowiadała.

Nina Gocławska była uwielbiana przez wielu Polaków w latach osiemdziesiątych. Zyskała sławę jako pani Małgosia w Piękni i wspaniali oraz wystąpiła w serialu 07 zgłoś się. Nagle zniknęła ze świata rozrywki, a powodem dla porzucenia kariery była choroba męża. Co się stało z Niną Gocławską?

Nina Gocławska gwiazdą PRL-u

Nina Gocławska w latach osiemdziesiątych, zanim choroba męża przekreśliła jej plany, zapowiadała się na jedną z największych gwiazd telewizji. Po ukończeniu warszawskiej szkoły baletowej zaczynała jako tancerka w Cygańskim Zespole Pieśni i Tańca Roma, a od 1980 roku na stałe pracowała w Teatrze Syrena. W tym samym czasie również wyszła za mąż.

W 1981 Nina Gocławska stawiała już swoje pierwsze kroki w telewizji. Zagrała rolę stewardessy Małgorzaty Czarneckiej w serialu 07 zgłoś się. Po zajściu w ciążę jednak zrezygnowała z udziału w produkcji, w której jej wątek miał być bardziej rozbudowany.

Nina Gocławska choroba
fot. filmpolski.pl

Choroba męża Niny Gocławskiej

Kariera Niny Gocławskiej przybrała tempa, gdy została dostrzeżona przez Ninę Terentiew, która postanowiła zrobić z niej pierwszoligową gwiazdę telewizji. W 1985 roku aktorka została prezenterką programu Piękni i wspanialiw którym jako panią Małgosię pokochała ją cała Polska. Teksty dla Gocławskiej, która występowała pod innym imieniem, żeby uniknąć dwóch Nin na wizji, pisała Maria Czubaszek

W 1996 roku jednak choroba męża zmusiła Ninę Gocławską do porzucenia kariery. Poświęciła się opiece nad ukochanym, który wymagał kilku dializ dziennie. 

– Wzięłam ślub z człowiekiem, który był moją wielką miłością. Wiedziałam, że jest chory, ale nie miało to dla mnie znaczenia – gwiazda wyznała w Życiu Warszawy.

Niestety, niedługo później Nina Gocławska została wdową. Później znów musiała zmagać się z chorobą, lecz tym razem własną, gdy lekarze zdiagnozowali u niej raka. Nina Gocławska odeszła w 2009 roku w wieku 51 lat po długiej walce z chorobą nowotworową.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Nina Gocławska choroba
fot. filmpolski.pl

Choroba męża zmusiła Ninę Gocławską do zakończenia kariery.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Skandal w fabryce samochodów. Żywe świnie wykorzystywano do testów zderzeniowych
  2. Anna Przybylska we wspomnieniach znanej aktorki. Gwiazda TVN we wzruszających słowach o zmarłej
  3. Nie żyje wybitna Polka. O jej śmierci poinformował Prezydent Andrzej Duda
  4. Panna młoda tuż przed ślubem spojrzała w lustro. Nie mogła uwierzyć, w to co widzi
  5. Mają trójkę dzieci i żyją z zasiłku. „Praca nie jest dla nas”
  6. Brytyjczycy aż zamarli, kolejna potworna zdrada w rodzinie królewskiej ujawniona. Tragiczne losy kochanki
  7. Niestety, nie istnieje żaden skuteczny lek. O swojej nieuleczalnej chorobie Karolina Szostak dowiedziała się za późno

 

Poprzedni artykułŻona została zdradzona. Gdy mąż postanowił odejść do kochanki postawiła mu jeden, bardzo dziwny warunek
Następny artykułAdoptowali trojaczki. Dopiero później lekarz wyjawił im prawdę
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Skończyła filologię niemiecką i amerykanistykę. Interesuje się życiem gwiazd i historią ruchów lewicowych na świecie. W wolnych chwilach ogląda polskie filmy z lat 60.