Choroba męża uwielbianej piosenkarki trwała od sześciu lat. O jego śmierci poinformowała Krystyna Janda, bliska przyjaciółka gwiazdy. Aktorka jest zdruzgotana, ten rok jest dla niej wyjątkowo ciężki, niedawno zmarła jej mama. Teraz przeżywa kolejną żałobę.

Nie żyje Andrzej Przeradzki, mąż Magdy Umer, wykonawczyni Miłości w Portofino czy Tylko miłości – Zdarzyło się. Choroba sprawiła, że od dłuższego czasu był unieruchomiony. Mężczyzna został publicznie pożegnany przez Krystynę Jandę i swojego syna Franciszka, który zamieścił długi i poruszający wpis na Facebooku.

Nie żyje Andrzej Przeradzki, mąż Magdy Umer. Jego choroba trwała od lat

Andrzej Przeradzki zmarł po długiej chorobie. W 2013 roku przeszedł udar podczas nurkowania w Egipcie. Od tamtego czasu trwała rehabilitacja, ale jego stan znacznie się pogarszał. Zmarł w ubiegłym tygodniu.

-Co za koszmarny rok! Śmierć Zuzi Łapickiej, śmierć mojej mamy, za dwa dni pogrzeb Andrzeja męża Magdy Umer. Po drodze choroby i smutki wśród przyjaciół i znajomych, na dokładkę to wszystko, co dzieje się dookoła w kraju. Ciężka sytuacja starych aktorów i z leczeniem i z dniem codziennym. Bezbronność i bezradność – pisała na Facebooku Krystyna Janda.

choroba
instagram.com, @Krystyna Janda

Mama aktorki zmarła w kwietniu, kiedy ta była na scenie. Kobieta miała prawie 90 lat. Śmierć 70-letniego męża przyjaciółki to dla niej kolejny cios. Fani Magdy Umer również bardzo przeżywają jej osobistą tragedię.

Kim był Andrzej Przeradzki?

Andrzej Przeradzki był inżynierem, właścicielem firmy zajmującej się lakiernictwem. Jego pasją było nurkowanie. Każdy sezon nurkowy od lat spędzał w Egipcie. Sześć lat temu tuż po zanurzeniu się w wodzie doznał udaru. Od tamtej pory przeżył jeszcze dwa wylewy. Jego syn Franciszek zamieścił w mediach społecznościowych pożegnalny wpis. Wyznał, że 25 listopada ojciec był reanimowany.

– Pani doktor, która zajmowała się tobą w tym ostatnim miesiącu, chyba też nie mogła się z tobą rozstać, bo w poniedziałek po ósmej postanowiła podjąć reanimację. I tak przed dziewiątą znowu byłeś żywy. Z pomocą respiratora i reszty – czytamy na Facebooku.

Mężczyzna pisał, że w ostatnim czasie Andrzej Przeradzki był sparaliżowany, poruszał tylko jedną ręką. Przez cały czas odwiedzali go bliscy. Był bardzo związany ze swoim kilkuletnim wnukiem.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

choroba
fot. Maciej Kłoś, pl.wikipedia.org

Mąż Magdy Umer nie żyje. Fani gwiazdy w żałobie.

 

Andrzej Przeradzki nie żyje. Miał 70 lat.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Iberion – grupa mediowa przyszłości
  2. Antyfake – nowy portal fact-checkingowy grupy mediowej Iberion
  3. Antyfake – walczymy z fake newsami i dezinformacją
  4. Biznes Info – portal biznesowy grupy mediowej Iberion
  5. Pikio – flagowy portal grupy mediowej Iberion
  6. Biznes Info – portal biznesowo-ekonomiczny grupy mediowej Iberion
Poprzedni artykułPies podczas spaceru zaczął kopać dziurę. Właściciel chwilę później dzwonił po policję
Następny artykułKosmetyki na trądzik. Poznaj preparaty, które pomogą ci odzyskać gładką cerę
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.