Na co chorowała Gabriela Kownacka? Chociaż od śmierci aktorki minęły lata, fani nigdy nie pogodzili się z odejściem idolki. Walka jej o życie trwała bardzo długo. Niestety TA choroba zabija tysiące Polek i nie oszczędziła Gabrieli Kownackiej.

Kochana przez widzów i uwielbiana przez środowisko aktorskie. Kiedy okazało się, że jest zmuszona walczyć o życie, wspierali ją ze wszystkich sił. Na co chorowała Gabriela Kownacka? Tę diagnozę co roku słyszą tysiące kobiet w Polsce. Niestety, dla wielu jest ona równoznaczna z wyrokiem śmierci. Jak wyglądały ostatnie chwile tragicznie zmarłej gwiazdy?

Na co chorowała Gabriela Kownacka?

Jak informuje portal fakt.pl, przyczyną śmierci Gabrieli Kownackiej był nowotwór. Zmagania z chorobą trwały przez wiele lat. Wszystko zaczęło się w 2004 roku, kiedy artystka dowiedziała się, że ma raka piersi.

Na szczęście po wielu miesiącach leczenia, chemioterapii oraz radioterapii, lekarze oświadczyli pacjentce, że nowotwór udało się wyleczyć. Wydawało się, że najgorsze już za Gabrielą Kownacką. Aktorka wróciła na plan serialu Rodzina zastępcza. Niestety, zaledwie cztery lata później niespodziewanie nastąpił nawrót choroby. Na szczęście mogła liczyć na wsparcie bliskich, przyjaciół i fanów, którzy 9 marca 2009 roku zorganizowali koncert charytatywny.

Wszystkie pieniądze wpłacono na leczenie Kownackiej. Jednak pomimo starań lekarzy i troski bliskich, Gabriela Kownacka zmarła 30 listopada 2010 roku.

Kim jest Waldemar Kownacki?

W ostatnich chwilach aktorce towarzyszył Waldemar Kownacki, jej były mąż. Chociaż rozstali się kilkadziesiąt lat wcześniej, mężczyzna nie wyobrażał sobie, że w trudnym momencie mógłby zostawić Gabrielę Kownacką samą.

Para wzięła ślub w 1975 roku, jednak już dziesięć lat później sąd orzekł ich rozwód. Ich syn Franciszek miał wówczas dwa lata. Obaj mężczyźni z poświęceniem opiekowali się Gabrielą Kownacką. Po rozstaniu z Waldemarem aktorka nie zdecydowała się na ponowne założenie rodziny. Dlaczego?

Waldek opiekował się byłą żoną, bo mimo rozwodu i rozstania, łączyła ich wielka przyjaźń. […] Miała zapewnioną wszelką pomoc. Opiekował się nią syn. Całkowicie poświęcił się matce, którą bardzo kochał wyjaśniła w rozmowie z portalem fakt.pl Laura Łącz, przyjaciółka Kownackiej.

Na co chorowała Gabriela Kownacka? Zgodnie z danymi portalu medonet.pl, rak piersi jest drugim najbardziej śmiertelnym nowotworem u kobiet w Polsce. Mamy nadzieję, że świadomość Polek odnośnie do tej choroby będzie coraz bardziej wzrastać.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

na co chorowała gabriela kownacka
fot. facebook.com @Gabriela Kownacka Fani

Na co chorowała Gabriela Kownacka? Zmagania aktorki z chorobą trwały wiele lat.

na co chorowała gabriela kownacka
fot. facebook.com @Gabriela Kownacka Fani

Gabriela Kownacka debiutowała, kiedy była jeszcze studentką warszawskiej Szkoły Teatralnej.

na co chorowała gabriela kownacka
fot. facebook.com @Gabriela Kownacka Fani

Ogólnopolską rozpoznawalność przyniosła aktorce rola Anki Kwiatkowskiej w serialu Rodzina zastępcza.

na co chorowała gabriela kownacka
fot. facebook.com @Gabriela Kownacka Fani

Na co chorowała Gabriela Kownacka? Aktorka zachorowała na raka piersi.

na co chorowała gabriela kownacka
fot. facebook.com @Gabriela Kownacka Fani

W ostatnich chwilach towarzyszyli aktorce rodzina i przyjaciele, w tym były mąż Waldemar Kownacki.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Z ostatniej chwili: znany polityk niespodziewanie trafił do szpitala
  2. Wtopa Natalii Oreiro na Sylwestrze Marzeń. Wszystko widać na nagraniu
  3. Znaki zodiaku, które się przyciągają. 3 pary, które stworzą najlepsze duety w miłości i przyjaźni
  4. Ślub kościelny? W 2020 ksiądz ma nowe prawa. Będą szczegółowe rozmowy z narzeczonymi
  5. Michał Wiśniewski i „Ich Troje” wracają z nowym teledyskiem. Wokalistką znów została Justyna Majkowska
  6. Agnieszka Chylińska powiedziała kilka słów o swoim dziecku, po czym zalała się łzami. Trudno powstrzymać wzruszenie

źródła: se.pl, fakt.pl, medonet.pl