Choroba może objawiać się w naszych oczach. Jak się okazuje, przy wielu schorzeniach pierwsze alarmujące sygnały pojawiają się właśnie na gałkach ocznych. Jeżeli zobaczymy na nich charakterystyczne, niepokojące zmiany, lepiej czym prędzej udajmy się do specjalisty. Niestety, może być to znak, że mamy naprawdę poważne problemy ze zdrowiem.
 
Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Jak się okazuje, nie tylko. Wygląd naszych gałek ocznych może wiele zdradzić na temat zdrowia, a bardzo poważna choroba, jaką jest nowotwór, może objawiać się przez charakterystyczne plamki. Sprawdź, co powinno zaalarmować cię, że pora udać się do specjalisty.
 
 
Choroba, a oczy
 
Jak się okazuje, tak poważna choroba, jak czerniak może objawiać się przez nasze oczy, i choć nam może być trudno ją dostrzec, okulista poradzi sobie z tym bez większego problemu – jasno lub ciemnobrązowy guzek zmieniający kształt źrenicy, to bardzo zły sygnał.
 
 
Jednak zaalarmować powinny nas również zaburzenia widzenia, pogorszenie ostrości wzroku czy podwójne widzenie. Jak się okazuje, te symptomy mogą wskazywać na guza gruczołu łzowego. Jakie choroby są jeszcze w stanie zdradzić nasze oczy?
  1. Agata Duda i Andrzej Duda zostali przyłapani. Para prezydencka dała się ponieść, podobnych rzeczy jeszcze nie było
  2. GIS wycofuje z Biedronki uwielbiany przez Polaków produkt. Wykryto w nim groźne bakterie
  3. Marta Manowska wzięła ślub? Zdradził ją jeden szczegół, fani wniebowzięci

Choroba, a zmiany w oku

Rozmazany obraz czy plamki w polu widzenia mogą być objawem cukrzycy, która nieleczona może doprowadzić nawet do utraty wzroku. Jeżeli jednak na naszych oczach dostrzegamy plamki, może świadczyć to o zmianach nerwu wzrokowego, które nierzadko występują u osób ze stwardnieniem rozsianym

Przez narząd wzroku mogą objawiać się choroby wątroby. W tym przypadku zauważmy zażółcone białka, natomiast uszkodzone naczynia krwionośne w gałce ocznej mogą świadczyć o nadciśnieniu. Jak się okazuje, choroba taka jak chlamydia czy opryszczka narządów płciowych również może objawiać się przez nasze oczy, gdyż bakterie i wirusy mogą wywoływać zapalenie spojówki lub rogówki – podaje portal tipy.interia.pl.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

choroba
fot. unsplash.com/Jordan Whitfield

Groźna choroba jak nowotwór, problemy z ciśnieniem, cukrzyca i inne, mogą objawiać się w naszym narządzie wzorku.

 
 
 
Poprzedni artykułMateusz Borkowski z „Gogglebox” zrzucił 140 kg. Do sieci trafiło jego zdjęcie bez koszulki, przecieramy oczy ze zdumienia
Następny artykułRafał Trzaskowski pokazał, jak mieszka. Wraz z żoną pochwalili się wnętrzem swojego domu, mają dla Polaków niespodziankę
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.