Choroba znanej i uwielbianej prezenterki była dla niej wielkim brzemieniem. Ponad rok temu Katarzyna Dowbor zdecydowała się na operację, a później w rozmowie z Faktem opowiedziała, jak wyglądała jej trudna walka o zdrowie i jak wygląda odzyskanie radości życia.

Katarzyna Dowbor siedem lat zmagała się z chorobą Gravesa-Basedowa. Schorzenie było dla gwiazdy bardzo ciężkie. Podjęła jednak trafną decyzję o operacji, po której odzyskała radość życia. Teraz prezenterka opowiedziała o swoim problemie. Nie jest to jednak koniec historii.

Katarzyna Dowbor: choroba

Choroba Gravesa-Basedowa towarzyszyła Katarzynie Dowbor przez siedem lat. To schorzenie tarczycy powodujące między innymi wytrzeszcz oczu, obrzęk przedgoleniowy oraz powiększenie się gruczołu tarczowego. Innymi objawami mogą być zmęczenie, nerwowość i kołatanie serca.

– To nie była nagła decyzja ani potrzeba. Operację zaplanowałam z wyprzedzeniem. Środkami farmakologicznymi nie udało się uregulować pracy tarczycy, a dolegliwości z tym związane były uciążliwe, więc lekarze namówili mnie na zabieg — powiedziała Katarzyna Dowbor w rozmowie z pismem Świat i ludzie. – Mieli rację, bo czuję się o niebo lepiej niż jeszcze kilka tygodni temu. Wróciłam do domu pod Warszawą i już rozpiera mnie energia. Bez problemu powinnam nagrać odcinki nowej serii.

Katarzyna Dowbor: zdrowie

Operacja okazała się zdecydowanie trafną decyzją dla Katarzyny Dowbor. Gwiazda odzyskała radość życia i powoli wraca do zdrowia.

– Czuję się lepiej. To była bardzo dobra decyzja. Nawet blizny już nie widać i jest super. Nie muszę też się martwić i zastanawiać, jak to będzie. Mogę normalnie funkcjonować — powiedziała w rozmowie z Faktem.

Katarzyna Dowbor opowiedziała też o leczeniu, do którego zmusiła ją jej choroba:

– Biorę mniejszą dawkę leku podstawowego, organizm powoli się do tego przyzwyczaja. Jeżeli jest szansa na lepsze życie, to warto się leczyć — radzi Katarzyna Dowbor. – Ponieważ do końca życia muszę brać lek, który zastępuje tarczycę, chodzę do lekarza raz na dwa, trzy miesiące na kontrolę. Na razie mam dobre wyniki badań.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

 
choroba
youtube.com Radio ZET

Choroba Katarzyny Dowbor była dla niej bardzo ciężka.

choroba
fot. screen YouTube Onet Rano

Prezenterka opowiedziała o swoim leczeniu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kolor ziemniaka jest istotny dla naszego zdrowia. Szczególnie jednego powinniśmy unikać
  2. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  3. Była żona Pazury: „Pochowałam dwoje dzieci”. Pokazała zdjęcia
  4. Nie żyje aktor „Przyjaciół”. Popełnił samobójstwo, miał 51 lat
  5. Matka wyprowadziła się z domu. Zostawiła w nim swoją roczną córeczkę, wróciła po nią po 10 latach
  6. Natalia Kukulska w dobitnych słowach o Viki Gabor. 12-latka długo ich nie zapomni
Poprzedni artykułCo robić, gdy koty się biją? Jak rozdzielić walczące zwierzaki i zapobiec przyszłym konfliktom?
Następny artykułPola Raksa wiele lat temu wyznała w wywiadzie, co sądzi o mężczyznach. „Są coraz słabsi i wymagają prowadzenia za rączkę”
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.