Choroba była przyczyną śmierci wspaniałego artysty. Nie żyje uwielbiany przez wielu Polaków aktor i reżyser. Mężczyzna przez długi czas pełnił rolę dyrektora Teatru Animacji, który to właśnie jemu zawdzięcza swoją nazwę. To ogromna strata dla polskiej sceny teatralnej.

Z kraju dochodzą fatalne informacje. Nie żyje znany aktor lalkarz, reżyser i dyrektor teatrów lalkowych. Artysta wszystkie lata swojej kariery poświęcił pracy w teatrach. Jeden z nich dzięki niemu zmienił swoją nazwę. Wysyłamy najszczersze kondolencje rodzinie zmarłego.

Janusz Ryl-Krystianowski choroba

Portal poznan.wyborcza.pl przekazał wiadomość o śmierci wybitnego aktora i lalkarza Janusza Ryl-Krystianowskiego. Przez wiele lat pełnił funkcję reżysera teatralnego oraz dyrektora teatrów lalkowych. Przez ostatnie lata swojej kariery pełnił funkcję szefa Poznańskiego Teatru Animacji, który to zawdzięcza ś.p. Panu Januszowi swoją nazwę.

Na oficjalnej stronie internetowej Teatru Animacji pojawiła się informacja o śmierci dyrektora. Jak informuje serwis poznan.wyborcza.pl kilka lat temu dotknęła go ciężka choroba, z którą zmagał się do samego końca. Janusz Ryl-Krystianowski był bardzo zaangażowany w swoją pracę. Udowodnił to w jednym z wywiadów, w którym powiedział:

– Teatr ma obowiązki: wobec tradycji – dziedzictwa kulturowego baśni; wobec zmieniającego się świata, w którym żyje dziecko – cytuje słowa dyrektora Teatru Animacji portal poznan.wyborcza.pl.

Artysta zmarł 15 października w wieku 77 lat.

  1. Pilne: Episkopat apeluje do wiernych. Chodzi o niedzielne msze święte, niestety, już wszystko jasne
  2. Z ostatniej chwili: Nie żyje uwielbiany polski polityk. Polskę obiegła tragiczna wiadomość
  3. Nowe zasady w L4. Nadchodzi wielka rewolucja w zwolnieniach lekarskich, Polacy będą wniebowzięci

Kim był Janusz Ryl-Krystianowski?

Janusz Ryl-Krystianowski poza tym, że przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora Poznańskiego Teatru Animacji, był także czynnym reżyserem spektakli lalkowych. Do 2014 roku miał wyreżyserować nawet kilkadziesiąt takich przedstawień.

Do Poznania miał przyjechać w 1989 roku, po zaproszeniu przez Antoniego Kończala. Przed przyjazdem Janusz Ryl-Krystianowski pracował w Łodzi, w Teatrze Lalek Arlekin oraz Teatrze Lalki i Aktora Pinokio.

Pod jego skrzydłami poznańska scena zdobyła mnóstwo nagród oraz wyróżnień. Były to m.in. nagrody indywidualne i zbiorowe na prestiżowych festiwalach, nagrody w Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, czy przyznawane przez Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ Atesty.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Nie żyje Janusz Ryl-Krystianowski. Artysta odszedł w wieku 77 lat.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ukryta kamera nagrała, co zwierzęta robią w nocy. Nikt się nie spodziewał
  2. Nagle był huk, 4 osoby nie żyją. TVP przekazało tragiczne wiadomości z zagranicy
  3. Rzeczy z pokoju ich córki zaczęły nagle znikać. Zainstalowali kamerę, na widok scen z wideo przeżyli wstrząs
  4. Już od jutra zamknięte baseny, siłownie i aquaparki. Nowe obostrzenia wchodzą w życie
  5. Dominika Gwit rozpaliła internet do czerwoności. W sieci pojawiło się jej zdjęcie z sypialni, co za ciało
  6. „Królowe życia”: Izabela Macudzińska spodziewa się nowego członka rodzin. Kobieta podzieliła się radosną informacją

Źródło: poznan.wyborcza.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl