Choroba syna zmusiła Ewę Gorzelak do rezygnacji z kariery aktorskiej. Była gwiazdą Na Wspólnej i mogła liczyć na wiele propozycji. Widzowie ją uwielbiali i nie wiedzieli, co się z nią dzieje. Czym się dziś zajmuje? Poświęciła się ważnej sprawie.

Ewa Gorzelak przeżyła piekło, gdy dowiedziała się, jak straszliwa choroba dotknęła jej malutkiego syna. Przez prawie dwa lata niemal mieszkała z nim w szpitalu i walczyła o jego życie. Trudna i bolesna historia na zawsze zmieniła jej życie i wpłynęła na wiele decyzji.

Ewa Gorzelak syn i jego straszna choroba

Syn Ewy Gorzelak, Ryszard, miał zaledwie półtora roku, gdy zachorował na nowotwór mózgu. Diagnoza brzmiała jak wyrok. Stan chłopca był ciężki, nie dawano mu wielkich szans na przeżycie. Aktorka zrezygnowała wtedy z kariery i robiła wszystko, aby za wszelką cenę uratować dziecko.

– On mi umierał na rękach. W pewnym momencie nie miał siły płakać, tylko tak cichutko się skarżył. Prosiłam Boga, aby szybciej go zabrał i skrócił jego cierpienie. Myślałam, że mi serce pęknie. Przyszedł ksiądz, namaścił go, dał mu sakrament chorych i zaczął się modlić o zdrowie — wyznała w rozmowie z Dobrym Tygodniem.

choroba
filmpolski.pl

Ewa Gorzelak wiele chwil spędzała wtedy w kościele. Gdy medycyna nie była w stanie pomóc dziecku, aktorka szukała pomocy wszędzie, gdzie się tylko dało. Po latach wspominała, że wiele razy długo płakała w pustym kościele, gdzie próbowała ratować syna modlitwą. W ciągu dwóch lat dziecko przyjęło 23 chemioterapie. Po dwóch ciężkich operacjach pojawiła się nadzieja, Ryś zaczął wracać do zdrowia.

Ewa Gorzelak dziś

Po dramatycznych przeżyciach Ewa Gorzelak czuła, że ma pewien dług do spłacenia. Zamiast wrócić do aktorskiej kariery, postanowiła założyć fundację Nasze Dzieci przy Klinice Onkologii w Centrum Zdrowia Dziecka. 

-Przed chorobą mojego Rysia miałam zdjęcia w Na Wspólnej właśnie na tym oddziale i pomyślałam, że chciałabym wrócić na ten oddział, żeby z dziećmi, które tam są coś robić. I potem miałam poczucie, że moje życie zatoczyło wielkie koło przez chorobę mojego syna — mówiła w Polskim Radiu.

choroba
filmpolski.pl

Czy Ewa Gorzelak wciąż zajmuje się aktorstwem? Ewa Gorzelak wkrótce dołączy do obsady Echa Serca, gdzie zagra matkę nastolatki z problemami. W ubiegłym roku pojawiła się serialu W rytmie serca. Wcześniej widzowie mogli oglądać jej epizodyczne role w M jak Miłość, Ojcu Mateuszu czy Na krawędzi. Pomimo powrotu do aktorstwa Ewa Gorzelak nie zamierza rezygnować z pomagania chorym dzieciom.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Sklep, któremu niestraszny zakaz handlu. Take & Go ruszyło w Poznaniu
  2. Żora Korolyov opublikował prywatne wiadomości od Sandry Kubickiej. Będzie nowy konflikt?
  3. Magdalena Ogórek i jej zachowanie na wizji. Widzowie TVP byli zniesmaczeni
  4. Polska gwiazda przyłapana na randce ze starszym o 44 lata, 70-letnim miliarderem
  5. Jego żona wieczorami była strasznie zmęczona. Dopiero, kiedy mąż zobaczył nagranie, cała prawda wyszła na jaw
  6. Był gwiazdą seriali emitowanych na TVP i Polsacie. Aktor przegrał walkę ze śmiertelną chorobą

Źródło: pomponik.pl

Poprzedni artykułJamnik znaleziony w opłakanym stanie. Ktoś związał mu łapki i pyszczek
Następny artykułNajbardziej nieudane operacje plastyczne. 10 zdjęć ludzi, którzy zrobili sobie krzywdę
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.