Choroba COVID-19 jest wyzwaniem dla naukowców. Wciąż trwają badania nad jej objawami, przebiegiem i leczeniem. Najnowszy raport naukowców wykazuje listę osób, które mogą zarażenie koronawirusem przejść w bardzo ciężki sposób.

Choroba COVID-19 uśmierciła już 10 000 osób na całym świecie. Najnowszy raport pokazuje, kto przechodzi przez zarażenie najciężej.

Choroba COVID-19 najnowszy raport

Wiadomo, że jednym z najniebezpieczniejszych objawów jest ostry kaszel i duszności. Dlatego osoby z chorobami układu oddechowego są szczególnie narażone na bardzo ciężki przebieg choroby. Gdy zarażeni z takimi chorobami trafiają do szpitala, natychmiast zostają skierowani na OIOM. Te badania opublikowała strona MedRxiv.

Analizy dokonali naukowcy pod kierunkiem Vageesha Jaina z Instytutu Zdrowia Globalnego Collegium Uniwersyteckiego w Londynie. Przeprowadzili łącznie 7 badań, które objęły 1813 pacjentów chorych na COVID-19, ich wnioski były jednoznaczne. Osoby z problemami oddechowymi, przechodzą zarażenie koronawirusem w najcięższy sposób. Trudności w oddychaniu wymagają podłączenia respiratora. 

  1. Napluli ekspedientce w twarz, mówili, że mają koronawirusa. Porażające nagranie z osiedlowego sklepu
  2. Ogromny wzrost zarażeń. Zakaz wychodzenia z domu bez zakrytych ust i nosa u sąsiada Polski
  3. Wakacje 2020 skrócone przez koronawirusa? Premier odpowiada, już wiadomo, co się stanie

Duszności nie zawsze muszą występować

Duszności nie zawsze występują podczas zarażenia koronawirusem. Naukowcy zbadali w jakich przypadkach dzieje się tak najczęściej. Duszności uznaje się za objaw ciężkiego przebiegu choroby, z tym objawem najwięcej do szpitali trafiło osób starszych, średnia wieku wyliczona przez badaczy to 64,2 lata. Osoby trafiające z lekkimi objawami miały średnią wieku 46 lat. Okazuje się, że ciężej przez COVID-19 przechodzą mężczyźni. 

Ponadto, ciężki przebieg choroby mają pacjenci chorzy na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP). Szanse na cięższy przebieg zarażenia koronawirusem wzrasta 18 razy w porównaniu z pacjentami bez POChP. W Polsce wiele osób  choruje na tę chorobę, nie mając tej świadomości. Szczególnie dotyczy to palaczy. Pacjenci z chorobami sercowo-naczyniowymi i nadciśnieniem tętniczym mają także zwiększone ryzyko ciężkiego przebiegu zachorowania nawet o 4,4 raza niż pacjent mający układ krwionośny w pełni zdrowy.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

choroba
pexels.com/ pixabay

Osoby mające jakiekolwiek choroby płuc mogą natychmiast trafić na OIOM.

choroba
fot. unsplash.com/ Ani Kolleshi

Niektórzy przechodzą zarażenie bardzo delikatnie, jeśli organizm nie jest silny i zdrowy tym trudniej jest mu zwalczyć niebezpiecznego wirusa.

choroba
unsplash.com

Naukowcy na całym świecie badają koronawirusa. Dokładne zrozumienie jego działania pozwoli stworzyć lekarstwo lub szczepionkę.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kto najczęściej choruje przez koronawirusa? Opublikowano najnowszy raport
  2. Umierał i nawet nie wiedział, że przed nim odszedł jego brat, siostra i mama. Wszystko przez jeden obiad, tragedia w USA
  3. Katarzyna Dowbor wyremontowała dom skrajnie biednej rodziny. Matka z dwójką synków nie miała nawet toalety
  4. Nauczyciel nawet w czasie kwarantanny wiele wymaga? Wszyscy rodzice powinni poznać zasady lekcji online
  5. Sklepy w centrach handlowych otwarte wbrew zakazom? Właściciele zmuszeni do otwierania lokali
  6. Gessler pojęła co Polacy robią podczas kwarantanny i nie wytrzymała. Ma upokarzające plany

źródło: zdrowie.pap.pl

Poprzedni artykuł„Gdyby szczeniaki mogły mówić, nigdy bym nawet nie próbował zaprzyjaźnić się z ludźmi”
Następny artykułPamiętacie te gry? Tak niewiele było trzeba, by bawić się całymi godzinami
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.