Choroba aktorki postępuje już tak daleko, że kobieta musi przyzwyczajać się do myśli, że na tym świecie mogło nie zostać jej dużo czasu. Rozmawia już o tym z rodziną. Gwiazda cierpi na stwardnienie rozsiane, na które nie ma leczenia, pozwalającego na całkowity powrót do zdrowia. Chociaż artystka walczy, staje się to coraz trudniejsze.

Aktorka opowiedziała ostatnio o tym, jak wygląda jej życie przez chorobę, oraz bardzo inwazyjne leczenie, któremu została poddana. Kobieta na początku była sceptyczna co do zasadności zastosowania akurat tej terapii, ale sama przyznaje, że choć jej choroba wciąż postępuje, z leczeniem życie stało się trochę łatwiejsze. 

Choroba jest nieuleczalna

Znana z roli w Legalnej Blondynce Selma Blair rok temu została zdiagnozowana ze stwardnieniem rozsianym. Chociaż to przerażająca diagnoza, kobieta odczuła wówczas ulgę, ponieważ w końcu dowiedziała się, jakie są przyczyny jej dolegliwości. Chociaż kobieta stara się nie poddawać, jest to bardzo ciężkie.

choroba
instagram.com/selmablair

Aktorka stara się nie tracić sił. 

Ostatnio, na wydarzeniu zorganizowanym przez magazyn Time, aktorka wypowiedziała się na temat tego, jak na jej życie wpływa choroba i leczenie.

Początkowo nie chciałam poddawać się chemioterapii — powiedziała. — Z czasem zauważyłam, że to działa, że daje ulgę. Zgodziłam się. Zaczęłam przygotowywać się do śmierci, powiedziałam o tym synowi, on zasugerował, że chciałby poddać moje ciało kremacji.

Czy stwardnienie rozsiane jest uleczalne?

Stwardnienie rozsiane jest nieuleczalne. Leczenie może jedynie ułatwić choremu codzienne funkcjonowanie, samo w sobie jest jednak bardzo inwazyjne.

Dostawałam więcej chemii, niż pacjenci chorzy na raka, bo celem terapii jest, by poniekąd cię „zabić”. To barbarzyńskie leczenie — powiedziała o nim Selma Blair.

Niewyobrażalne jest, co musi przechodzić ta kobieta. A jednak stara się otwarcie mówić o swojej chorobie i szerzyć świadomość o niej wśród ludzi. Kobiecie zależy na tym, by społeczeństwo zrozumiało, jak wyniszczająca jest ta choroba i w jakiej sytuacji są ludzie, którzy na nią cierpią. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

choroba
instagram.com/selmablair

Musiała poruszyć z synem trudne tematy.

choroba
instagram.com/selmablair

Selma wciąż udziela się publicznie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. GIS wycofuje popularne ciastka z Biedronki. Zjedzenie grozi wymiotami
  2. Ojciec Mai Ostaszewskiej jest poważnie chory. Aktorka bardzo się o niego martwi
  3. Stado krów otoczyło psa i powoli zbliżało się do czworonoga. Finał mógł być tylko jeden
  4. Aż 15 razy wychodziła za mąż. Ma dopiero 33 lata, szuka jej policja
  5. Policjanci przyjechali na miejsce i zamarli widząc kobietę bez ubrań w klatce. Własna siostra więziła ją tak latami
  6. Matka wystawiła dziewictwo 13-letniej córki na sprzedaż. Zgłosił się dużo starszy mężczyzna, wstrząsające nagranie

źródła: pudelek.pl

Poprzedni artykułRoksana Węgiel ma dużo dystansu i poczucie humoru. ”Śmieszą mnie memy ze mną”
Następny artykułAgata Duda nie będzie zachwycona. Projektantka ostro powiedziała, co myśli o jej wizerunku
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego