Choroba, z którą zmaga się gwiazda światowej sławy była przez nią długo skrywana. Cierpi na nią od wielu lat, ale dopiero teraz opowiedziała, jak wygląda większość jej dni: Ból był nie do zniesienia, nie mogłam podnieść telefonu — napisała na blogu siostry.

Choroba Kim Kardashian jest bardzo bolesna i trudna do ukrycia. Gwieździe jednak przez długi czas udawało się maskować ją za pomocą kosmetyków i strojów. Nikt nie miał pojęcia, że zmaga się z tak bolesnym problemem, który utrudnia jej normalne funkcjonowanie.

Na co choruje Kim Kardashian?

Kim Kardashian choruje na łuszczycowe zapalenie stawów. Przez długi czas gwiazda była przekonana, że dolegają jej tylko zmiany skórne, jednak z czasem pojawił się silny ból, który utrudniał jej wykonywanie najprostszych czynności. Kim wyznała, że przed spotkaniem prasowym dotyczącym jej kolekcji okularów potrzebowała pomocy z założeniem ubrań i bielizny, a podczas wydarzenia nie była w stanie skorzystać z toalety, bo ból uniemożliwił jej zdjęcie spodni.

– W tym roku zrobiło się bardzo źle. Łuszczyca pokryła całą moją twarz i większość ciała. Pewnego dnia obudziłam się i nie mogłam podnieść telefonu. Przeraziłam się, nie byłam nawet w stanie podnieść szczoteczki do zębów, moje ręce tak bardzo bolały — pisała na poosh.com, blogu swojej siostry Kourtney.

choroba
poosh.com

Kim przyznała, że na łuszczycę choruje jej mama, Kris Jenner, jednak kobieta nie zmaga się z aż tak okropnym bólem. Kim zachorowała jako jedyna z szóstki rodzeństwa. Po raz pierwszy objawy dostrzegła w wieku 25 lat, jednak po 30 choroba bardzo się nasiliła.

Kim Kardashian: choroba

Choroba Kim Kardashian wymaga stałych kontaktów z lekarzami, jednak nie są oni w stanie zatrzymać bolesnej choroby. Gwiazda przyznała, że odkąd poznała diagnozę, robi wszystko, aby łuszczyca nie ograniczała jej w codziennych czynnościach. Rozmawiała z wieloma osobami z podobnym problemem i dowiadywała się, jak sobie radzić.

-Jeśli masz łuszczycę, nie możesz pozwolić jej zrujnować twojego życia czy zabrać z niego to, co najlepsze. Musisz zrobić wszystko, aby czuć się komfortowo, ale nie pozwolić chorobie przejąć nad tobą kontroli pisała na poosh.com.

Jak Kim radzi sobie z chorobą? Kim Kardashian próbowała wielu maści, kremów i ziół, które nie były jednak skuteczne. W końcu zdecydowała się prowadzić zdrowy tryb życia, przeszła na dietę roślinną, pije koktajle z mchu morskiego i stara się unikać stresu.

chorobA
poosh.com

ZOBACZ TEŻ:

  1. Milioner i twórca Biedronki zostawił bardzo zaskakujący testament
  2. Agnieszka Woźniak Starak na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Pojawiła się na pokazie filmu męża
  3. Nie żyje Larry Wallis. Legendarny gwiazdor zmarł w wieku 70 lat
  4. Nergral opublikował zdjęcie z czasów chemioterapii. ”Dobrze jest żyć. Dobrze jest być zdrowym”
  5. Jego żona wieczorami była strasznie zmęczona. Dopiero, kiedy mąż zobaczył nagranie, cała prawda wyszła na jaw
  6. Był gwiazdą seriali emitowanych na TVP i Polsacie. Aktor przegrał walkę ze śmiertelną chorobą

Źródło: pudelek.pl, poosh.com

Poprzedni artykułSzczeniak siłą został odciągnięty od matki. W wieku 3 miesięcy znów ją zobaczył, ledwo przeżył
Następny artykułPanna młoda zmarła dwa tygodnie przed ślubem. Narzeczony przeglądając jej telefon znalazł wyjątkowe zdjęcie
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.