Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Znany muzyk znów trafił na odwyk. Gwiazdor od lat walczy z nałogiem
Zuzanna Siwek
Zuzanna Siwek 28.09.2019 15:55

Znany muzyk znów trafił na odwyk. Gwiazdor od lat walczy z nałogiem

choroba
Fot.wikipedia.org

Choroba alkoholowa to problem, który dotyka wielu osób z branży rozrywkowej. Znany muzyk od lat walczy z alkoholizmem i znów trafił na odwyk. Musiał odwołać trasę koncertową.

Muzyk, któremu od wielu lat udawało się żyć w trzeźwości, niestety znowu trafił na odwyk. Warto pamiętać, że alkoholizm zostaje z nami na całe życie i jest to choroba, z której wyjątkowo ciężko wyjść. Przekonał się o tym wokalista, który w związku z nawrotem nałogu musiał odwołać trasę. O decyzji o przełożeniu trasy poinformowali pozostali członkowie zespołu.

James Hetfield wrócił na odwyk

James Hetfield, lider zespołu Metallica trafił na odwyk. Muzyk od lat zmaga się z alkoholizmem, który w pewnym momencie prawie odebrał mu życie. Życie w ciągłej trasie tylko potęgowało jego uzależnienie. Hetfield nigdy nie ukrywał, że ma problemy z alkoholem. W 2001 roku spędził długi czas na odwyku, a od 2003 roku udawało mu się pozostać czystym. Niestety, choroba znów zaczęła brać górę i muzyk musiał znów udać się na odwyk.

choroba

Choroba alkoholowa powróciła

Na razie nie wiadomo, ile ów odwyk potrwa, jednak na oficjalnych profilach Metalliki pojawił się komunikat od pozostałych członków zespołu.

Jest nam niezmiernie przykro, że musimy poinformować was o przełożeniu naszej trasy koncertowej po Australii i Nowej Zelandii. Jak większość z was zapewne wie, nasz brat James walczy z nałogiem od lat i teraz, niestety, musiał wrócić na odwyk – czytamy w oświadczeniu zespołu.

Muzycy poinformowali też, że koszta biletów zostaną fanom całkowicie zwrócone i poprosili ich o wyrozumiałość.

Jesteśmy załamani, że zawiedliśmy naszych lojalnych fanów, zwłaszcza tych, którzy pokonują tysiące kilometrów, by zobaczyć zespół. Doceniamy Wasze zrozumienie i wsparcie dla Jamesa, dziękujemy za bycie częścią naszej rodziny.

Kim jest James Hetfield?

James Hetfield to lider, gitarzysta, wokalista i autor tekstów zespołu Metallica. Już jako 9-latek zaczął się interesować muzyką i zaczął grać. Wraz z Metalliką odniósł sukces w 1981 roku, szybko stali się jedną z najbardziej rozchwytywanych grup heavymetalowych na świecie i utrzymują swój status legend do dziś.

James Hetfield ma wsparcie w członkach swojego zespołu. Perkusista i współzałożyciel Metalliki, Lars Ulrich, wspiera swojego kolegę w trzeźwości i choć on sam nie zrezygnował całkowicie z picia, stara się dbać o to, by w trasie wszyscy muzycy odżywiali się zdrowo, a po alkohol sięgali dopiero po skończonym koncercie. Miejmy nadzieję, że Hetfieldowi uda się po raz kolejny wybrać z chorobą.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

choroba

Legendarny muzyk niestety po latach znów trafił na odwyk.

choroba

Metallika musiała odwołać trasę po Australii i Nowej Zelandii.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wyłudzili 7 mln złotych, sąd puścił ich wolno. Kuriozalny powód
  2. Nowa kuracja odchudzająca dla tych, którzy porzucili nadzieję na utratę nadwagi. Możesz zrzucić 16 kg w 30 dni
  3. Katarzyna Skrzynecka nie chce brać ślubu kościelnego? Aktorka w mocnych słowach o Kościele
  4. Anna Jantar chwilę przed ślubem zwróciła się do Kukulskiego. Mężczyzna nie spodziewał się takich słów
  5. Iwona Pavlović ma powody do radości. Gratulacje spływają z całej Polski
  6. Kiedy ksiądz powiedział Ewelinie, ile żąda za udzielenie ślubu, kobieta zdębiała. Takiej chciwości jeszcze nie widziała w swoim życiu
  7. Nie żyje Jan Kobuszewski

źródła: pudelek.pl, antyradio.pl,blabbermouth.net