Choroba pokonała legendarną śpiewaczkę operową. Gwiazda zmarła 30 września w szpitalu św. Łukasza w Nowym Jorku. Miała 74 lata. O jej śmierci poinformowała rzeczniczka rodziny, Gwendolyn Quinn. Kim była Jessye Norman?

Smutne wieści dla fanów muzyki operowej napłynęły z Nowego Jorku. Choroba pokonała divę operową Jessye Norman, która po długiej walce zmarła w szpitalu. Śpiewaczka miała 74 lata.

Nie żyje Jessye Norman

We wtorek 30 września zmarła Jessye Norman. Słynna śpiewaczka operowa zmarła w wieku 74 lat w szpitalu św. Łukasza w Nowym Jorku. Gwiazdę pokonała choroba, jaką była sepsa, która była wywołana komplikacjami po uszkodzeniu rdzenia kręgowego, jakiego doznała artystka w 2015 roku. O jej śmierci poinformowała rzeczniczka prasowa, a jej rodzina pożegnała ją w pięknym oświadczeniu. 

– Jesteśmy dumni z osiągnięć muzycznych Jessye. Natchnienie, jakim darzyła publiczność na całym świecie, niech nigdy nie gaśnie! Szczycimy się też jej dokonaniami na polu humanitarnym, jej inicjatywami na rzecz zwalczania głodu, bezdomności i wspieraniem edukacji artystycznej młodych — przekazała rodzina w komunikacie.

choroba
wikipedia.org

Kim była Jessye Norman?

Jessye Norman była słynną śpiewaczką operową. Urodziła się 15 września 1945 roku w Auguście, w USA, a muzyka towarzyszyła jej już od najmłodszych lat. Jej matka była pianistką, a ojciec śpiewał w chórze kościelnym.

choroba
wikipedia.org

Właśnie wtedy zachęcona przez nauczycielkę gry na fortepianie wzięła udział w konkursie wokalnym w Filadelfii, dzięki któremu uzyskała stypendium i zdecydowała się na podjęcie studiów wokalistycznych. Jej kariera muzyczna zaczęła się w Europie po koniec lat 60. Swoim talentem i osobowością sceniczną zwróciła na siebie uwagę krytyków i tym samym dosrała trzyletni kontrakt w berlińskiej Deutsche Oper.

Jessye Norman jest laureatką aż pięciu nagród Grammy. Śpiewaczka była również aktywna w życiu publicznym i społecznym — działała m.in. na rzecz szkoły muzycznej dla dzieci z ubogich rodzin w swoim rodzinnym mieście, a także współpracowała także z takimi instytucjami jak New York Public Library, Paine College w Auguście, Lupus Foundation, New York Botanical Garden, Dance Theatre of Harlem, National Music Foundation i Elton John AIDS Foundation.

choroba
wikipedia.org

ZOBACZ TEŻ:

  1. Lidl naprędce wycofuje produkt. Zagraża życiu klientów
  2. Znaki zodiaku o niezłomnej woli. Nic im nie przeszkodzi w osiągnięciu celu
  3. Malutki kotek uczy się chodzić. Właściciel uchwycił niezwykły moment stawiania pierwszych kroków
  4. Przypadkiem zobaczyła w sieci zdjęcie ukochanego. Gdy zauważyła jeden szczegół, od razu z nim zerwała
  5. Nie żyje Jan Kobuszewski
  6. Kiedy ksiądz powiedział Ewelinie, ile żąda za udzielenie ślubu, kobieta zdębiała. Takiej chciwości jeszcze nie widziała w swoim życiu
Poprzedni artykułKotek został znaleziony ze słoikiem na głowie. Był w ciężkim stanie, akcja ratunkowa ściska za gardło [WIDEO]
Następny artykułPies miał niezwykłe umaszczenie. Nikt nie wiedział, że to zwiastun poważnej choroby
Redaktor działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Społecznej Akademii Nauk w Warszawie. Swoją pracę licencjacką napisał o kreowaniu wizerunku Dody, której jest fanem. Nie lubi sportu, nie przepada za siłownią, za to uwielbia podróżować i poznawać wszystko, co nowe.