Do mediów trafiła bardzo przykra i tragiczna wiadomość. Nie żyje słynny aktor Ernie Lively. Po przebytym w 2003 roku ataku serca zmagał się z rozmaitymi chorobami. Artysta zmarł 2 czerwca, jednak informacja trafiła do nas dopiero teraz. Przykre doniesienia potwierdził agent aktora poprzez portal internetowy deadline.com. Miał 74 lata.

Ernie Lively grał w wielu uznanych produkcjach światowego kina. Po ślubie przyjął nazwisko małżonki. Wychował ośmioro dzieci. Jedną z jego córek jest popularna Blake Lively. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele wpisów, w których pożegnano utalentowanego artystę.

Ernie Lively nie żyje

Wiadomość o śmierci Lively’ego wstrząsnęła licznym gronem internautów, co można wywnioskować po publikowanych na jego temat postach. Swoje ostatnie chwile życia spędził w swoim domu w Los Angeles. 

Problemy zdrowotne aktora zaczęły się w 2003 roku. Właśnie wtedy przeszedł atak serca, który poważnie wpłynął na jego późniejsze funkcjonowanie. Podjął leczenię w Utah, gdzie stał się pierwszym pacjentem, który przeszedł wsteczną terapię genową serca.

Operacja polegała na tym, by wstrzyknąć jego własne komórki macierzyste do serca, w celu naprawy uszkodzonych mięśni oraz tętnic. Za przeprowadzenie operacji odpowiedzialny był dr Amit Patel, któremu aktor był niezwykle wdzięczny.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

– Obudziłem się pewnego ranka i powiedziałem mojej żonie: Od lat nie czułem się tak dobrze […] Przeprowadziłem się do Utah z powodu śniegu, ale nie mogłem jeździć na nartach. Dosłownie nie miałem serca, żeby to zrobić. Teraz jestem podekscytowany, że mogę przeżyć resztę życia, zamiast siedzieć. Dr Patel uratował mi życie – powiedział Ernie Lively przed laty dla magazynu People.

Kim był Ernie Lively?

Ernie Lively urodził się 29 stycznia 1947 roku w Baltimore. W swojej karierze zawodowej wziął udział w ponad 100 produkcjach, w tym kilka z nich zdobyło uznanie ogólnoświatowej publiki filmowej.

Były to takie filmy jak: American Pie 2, Dikuowie Hazardu, Człowiek z księżyca, Stowarzyszenie wędrujących dżinsów, czy Kroniki Seinfelda. Od 1979 roku był żonaty. Poślubił swoją menadżerkę Elaine Lively, od której przyjął nazwisko.

Aktor doczekał się aż ośmiorga dzieci, z których piątka poszła w jego ślady. Jest ojcem popularnej aktorki Blake Lively, którą mogliśmy podziwiać w takich filmach jak: Plotkara, Wiek Adaline, Green Lantern, czy podobnie jak jej tata Stowarzyszenie wędrujących dżinsów

Ernie Lively przechodził rozmaite choroby po przebytym ataku serca. W mediach społecznościowych pożegnało go liczne grono artystów i nie tylko. To niestety nie pierwsza przykra wiadomość, którą dziś przekazujemy.

Zobacz zdjęcie:

W wieku 74 lat zmarł aktor Ernie Lively.

Artykuły polecane przez Redakcję Lelum: 

Źródło: people.com, o2.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl