Chory kot wywołał obrzydzenie wśród ludzi. Nikt nie chciał mieć z nim styczności, bo wszyscy obawiali się, że może zarażać. Jedna z kobiet przełamała się i postanowiła go przytulić, czym wprawiła w zakłopotanie pozostałe osoby. 

Zwierzęta potrzebują równie dużo czułości, co ludzie. Tak samo, jak my chorują, odczuwają i brakuje im bliskości, dlatego nie powinniśmy przechodzić wobec nich obojętnie. Doskonale odzwierciedla to historia chorego kotka, który został wykluczony ze społeczeństwa. Nikt nie chciał się nim zaopiekować, z wyjątkiem jednej kobiety o wielkim sercu. Poznajcie szczegóły tej niezwykłej przyjaźni między człowiekiem a zwierzęciem. 

Chory kot i niezwykły gest, który wzruszy was do łez

Kilka miesięcy temu kotek o imieniu Valentino znalazł się w schronisku, a jego los był niepewny. Kotek był skrajnie zaniedbany i wychudzony — jego futro było brudne, miał problemy z poruszaniem się, a postępująca infekcja uniemożliwiała mu otwieranie oczu.

Wyjątkowe spotkanie

Był pogrążony w ciemności i bardzo potrzebował kontaktu z człowiekiem. Udało się to dopiero wtedy, gdy na swojej drodze spotkał Elaine Seamans, która nie odwróciła się od niego, tylko otoczyła go miłością i opieką, chociaż było to ryzykowne. 

–Byłam zaskoczona jego wyglądem, dlatego otworzyłam drzwi do jego klatki. Od razu wstał i przewrócił się, ale udało mu się do mnie podejść – zdradziła Elaine Seamans portalowi lovemeow.com. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Kotek od razu nawiązał nić porozumienia z kobietą. Wyciągnął do niej łapkę i zaczął miauczeć. Niektórzy sugerowali, że Elaine nie powinna była go dotykać ze względu na postępującą infekcję, ale ona poczuła silną więź ze zwierzęciem i nie mogła zostawić go bez opieki. Mimo podupadającego zdrowia udało mu się znaleźć kochający dom!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Chory kot
kochamyzwierzaki.pl

Chory kotek był pozbawiony kontaktu z ludźmi.

chory kot
kochamyzwierzaki.pl

Dopiero jedna z kobiet przytuliła go i otoczyła opieką.

chory kot
kochamyzwierzaki.pl

Spójrzcie tylko na te wzruszające zdjęcia!

chory kot
kochamyzwierzaki.pl/

Zwierzę przechodziło poważną infekcję. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dzień psa 2019. 5 sposobów, by wyjątkowo spędzić czas ze swoim pupilem
  2. Mężczyzna odkrył, co jego ukochana robi z psem, gdy nie ma go w domu. Wideo z monitoringu robi furorę w sieci
  3. Szczeniak był przywiązany do szyn. Gdy nadjechał pociąg, stało się coś niesamowitego
  4. Polski owczarek nizinny. Inteligentny i pewny siebie pies, który wygląda jak niedźwiadek
  5. Smutny pies znaleziony w lesie ze starym fotelem. Został porzucony i wciąż czekał na właściciela. Widok łamie serce

źródło: kochamyzwierzaki.pl, lovemeow.com