Nie musisz chować się za tym swetrem – są lepsze sposoby ochrony skóry. Jak chronić skórę jesienią? Sprawdzone porady.

Ochrona skóry przed sezonowymi zmianami pogody jest ważną częścią rutynowej pielęgnacji skóry. Z każdą porą roku powietrze wokół nas zmienia się drastycznie, co może zaszkodzić naszej skórze, jeśli o nią odpowiednio nie dbamy. 

Gdy zbliża się jesień, a powietrze staje się chłodniejsze i bardziej suche, postępuj zgodnie z tymi wskazówkami.

Jak chronić skórę jesienią? Przedstawiamy sprawdzone porady.
1. Pij dużo płynów.

Wydaje się to proste, ale ludzie zapominają o tym przez cały czas!  Chociaż nie mamy już tego letniego upału, który przypomina nam, jak bardzo jesteśmy spragnieni, nadal musimy codziennie pić 2,5 litra wody. 

2. Zainwestuj w dobry kem ​​do rąk w małej tubce.

Który łatwo mieści się w torebce. Dzięki temu Twoje dłonie będą miękkie i zadbane mimo niskiej temperatury na zewnątrz.

3. Nie zapominaj o filtrze SPF.

Jesienią słońce nie jest tak intensywne, ale nie oznacza to, że nie wysyła ono nam nadal szkodliwych promieniami UV. Promienie słoneczne mogą powodować poważne schorzenia, w tym raka skóry, dlatego pamiętaj, by niezależnie od pory roku zabezpieczać odpowiednio swoją cerę. 

4. Zadbaj o swoje usta. 

By odpowiednio dbać o skórę jesienią nie możesz zapominać o nawilżaniu skóry ust. Jest ona szczególnie narażona na odwodnienie i pękanie. 

Poprzedni artykułKarolina: „Bogaty narzeczony chce bym podpisała intercyzę. Powinnam się zgodzić?”
Następny artykułSprzed chwili: Trwa konferencja Premiera, zapadła ostateczna decyzja ws. 1 listopada, już wszystko jasne
Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Współpracowała z najlepszymi polskimi projektantami i markami kosmetycznymi. Studiowała projektowanie ubioru w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Od wielu lat współpracuje z markami Maniewski, Farmagan i Davroe. Dba o fryzjerski sektor beauty największego wydarzenia modowego w Polsce - Katowice Fashion Week. Posiada szeroką, teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Uczestniczyła w wielu szkoleniach fryzjerskich u najlepszych specjalistów w Polsce.