Ciało kobiety idealnej powinno mieć wymiary 90-60-90? Nic bardziej mylnego. Najnowsze badania wskazują zupełnie inne liczby, które wielu z nas mogą mocno zdziwić. Okazuje się, że figura i kształty, które narzuca przemysł modowy, idą w zapomnienie. Jakie wymiary powinna mieć prawdziwa kobieta? Naukowcy nie pozostawiają żadnych wątpliwości.

Do tej pory przyjęło się, że aby zasłużyć na zaszczytne miano kobiety idealnej, przedstawicielki płci pięknej powinny móc poszczycić się nie tylko ładną buzią czy wrodzoną inteligencją, ale również… nienagannymi kształtami. Atrakcyjność postrzegana była przez pryzmat wymiarów, które powoli zaczęły obrastać już legendą. Okazuje się, że dotychczasowa moda idzie do lamusa, a na jej miejsce wkraczają zupełnie inne liczby, które w ostatnim czasie zaprezentowali naukowy. Wielu z nas się zdziwi.

Ciało kobiety idealnej? Naukowcy nie pozostawiają wątpliwości 

W ostatnim czasie naukowcy wypracowali koncepcję idealnego kobiecego ciała, która wywołała istne poruszenie. Okazuje się, że perfekcyjne kształty w dzisiejszych czasach wcale nie muszą oznaczać tradycyjnych 90-60-90, którymi w rzeczywistości mogą poszczycić się tylko nieliczne z nas.

Wyniki najnowszych badań zwracają uwagę na fakt, iż ciało kobiece powinno odznaczać się zdrowiem, witalnością i… płodnością. Wskaźniki, które zaprezentowali badacze, znacznie odbiegają od tych, które do tej pory uznawaliśmy za najwłaściwsze.

  1. Jej mąż nie żyje od 8 lat. Wciąż dostaje od niego kwiaty na Walentynki
  2. Wyznanie manikiurzystki: „Mam uraz do otyłych osób. Specjalnie robię im gorsze paznokcie, niż szczupłym”

Jakie wymiary powinna mieć kobieta?

Idealne wymiary, które podają współcześni naukowcy, określają następujące liczby: wzrost: 1,68 cm, biust: 99 cm, talia: 63 cm, biodra: 91 cm. Przedstawicielką płci pięknej, która może pochwalić się idealną sylwetką, jest Kelly Brook, czyli 34-letnia modelka, pochodząca z Anglii. Mimo że osoby z branży modowej uznały ja za byt pulchną, zdaniem badaczy jest usposobieniem zdrowia, atrakcyjności i naturalnego piękna. 

Co więcej, zwracają uwagę na fakt, że wymiary te przyciągają uwagę mężczyzn z najróżniejszych środowisk. Tym prostym sposobem znacznie zwiększone zostają szanse na ewolucyjne przetrwanie oraz danie życia kolejnym pokoleniom. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Ciało
unsplash.com @yardi93

Ciało kobiety idealnej nie musi oznaczać wymiarów 90-60-90.

Cialo
instagram.com @kellybrookfansight

Tak zdaniem naukowców wygląda kobieta idealna.  Przez osoby z branży modowej uznawana była za zbyt pulchną.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Skażony cukier w polskich sklepach. GIS podjął pilną decyzję
  2. Czego brakuje na zdjęciu przysmaku? Tylko 1% ludzi odgadnie
  3. Opiekunka w żłobku bezkarnie robiła dzieciom krzywdę. Wszystko ujawnił monitoring
  4. Nastolatka prawie straciła palce przez swój niezdrowy nawyk. Zmaga się z nim prawie 30% populacji
  5. Tata dla żartu naśladuje zdjęcia swojej córki. Ma już 2 razy więcej obserwujących od niej
  6. Miał być sukces, a jest skandal. Po premierze filmu o Zenku na jaw wyszły horrendalne kulisy

 Źródło: topniusy.pl 

Poprzedni artykułZrobiła sobie zdjęcie i wysłała znajomym. Jeden szczegół ich zmroził, nie była sama
Następny artykułKotka rozmawia ze swoimi małymi. Właściciel nagrał pogawędkę, wideo jest przesłodkie
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.