Ciąża ta byłaby całkiem normalna gdyby nie fakt, że płód był aż w dwóch łonach. Dziecko, które się urodziło, jest pierwszym takim przypadkiem na świecie. To niebywałe co może zdziałać dzisiejsza medycyna.

Jak się okazuje, dwie kobiety mogą mieć biologicznie jednego synka. Otis jest pierwszym takim przypadkiem na świecie. Pierwszą taką zmodyfikowaną wersję in vitro przeprowadzono w jednej z londyńskich klinik.

Współdzielona ciąża zakończyła się sukcesem 

Donna i Jasmine Francis-Smith niedawno powitały na świecie swojego synka, Otisa. Był to pierwszy taki przypadek, że ciąża była współdzielona. Oznacza to, że chłopiec przed przyjściem na świat zamieszkiwał aż dwa łona.

Przełomowym sukcesem może cieszyć się Londyńska Klinika Kobiet, która poddała przyszłe mamy zmodyfikowanej wersji metody in vitro. Cały proces polega na tym, że komórka jajowa jest zapładniania poza organizmem kobiety, a następnie umieszczana wewnątrz jej macicy. 

Do zapłodnienia doszło w ciele Donny. Tam płód miał okazję dojrzewać, by potem zostać umieszczonym w macicy drugiej z kobiet. Tam pozostał już do rozwiązania.

Czy będzie to przełom w medycynie?

Szwajcarska firma technologiczna Anecova, która jest pionierem tej procedury o nazwie AneVivo, stwierdziła, że taka metoda ma bardzo wiele korzyści. Przede wszystkim zapłodnienie odbywa się w ciele kobiety, a nie w laboratorium. Donna postanowiła wytłumaczyć dokładnie, jak przebiega cała, dość skomplikowana procedura.

-Pobrali ode mnie jajeczko, a następnie umieścili je z powrotem na 18 godzin przed włożeniem do ciała Jasmine, po czym zaszła w ciążę. To doświadczenie bardzo nas do siebie zbliżyło emocjonalnie, ale dzięki niemu mamy też szczególną więź z Otisem. – tłumaczy kobieta.

W sprawie zabrał głos, także Kamal Ahuja, który jest dyrektor zarządzający londyńskiej kliniki. Tłumaczy, że owa firma już od 1985 roku znajduje się w czołówce w dziedzinie leczenia bezpłodności. 

Kto by się spodziewał, że taka ciąża jest możliwa?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ciąża
fot. YT/Sky Australia

Kobiety jako pierwsze zdecydowały się na współdzieloną ciążę.

ciąża
pixabay.com, Prylarer

To niebywałe do czego zdolna jest dzisiejsza medycyna.

ciąża
pixabay.com, 1041483

Czy któraś z was odważyłaby się na taki sposób?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Sklep w Niemczech wpadł na oburzający pomysł. Interweniowała polska ambasada w Berlinie
  2. Nie żyje Hanna Polk. Gwiazda kultowych polskich seriali zmarła nagle, miała 56 lat
  3. Ewa Farna zaatakowana przez fana na Instagramie: „Po co ciągle piszesz po czesku?!”
  4. Dagmara z „Królowych życia” ma nowego partnera? Gwiazda wyznała, że w jej życiu pojawił się wyjątkowy mężczyzna
  5. Wszyscy patrzyli tylko na prześwitującą kreację 29-letniej żony 69-letniego Apoloniusza Tajnera

źródło: national-geographic.pl

Poprzedni artykułAgata Duda znów olśniła wszystkich. Takiej stylizacji mogłaby jej pozazdrościć nawet księżna Diana
Następny artykułNie żyje uwielbiany muzyk. Miał zaledwie 21 lat
Redaktorka Lelum.pl Studentka filologii polskiej na wydziale polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się modą, muzyką alternatywną oraz show-biznesem. Jej największą pasją są podróże. Z przyjemnością angażuje się w działania społeczne i kulturalne.