Ciąża jest dla kobiety cudownym zjawiskiem, ale zdarza się, że nieprzewidziane powikłania po drodze mogą zamienić ją w koszmar. Pewna kobieta doświadczyła tego na własnej skórze, kiedy okazało się, że cesarskiemu cięciu musi zostać poddany… noworodek.

Po narodzinach dziecka lekarze oznajmili, że w ciele kobiety doszło do nietypowego zjawiska i konieczna jest szybka operacja. Kobieta usłyszała przerażającą wiadomość. Musiała poddać cesarskiemu cięciu własne dziecko.

Podwójna ciąża matki

Kobieta była w szoku, ponieważ jej ciąża okazała się być podwójna. Zgodnie z wynikami lekarzy, matka nosiła w sobie dwójkę dzieci, a jedno z nich zaczęło rywalizować w brzuchu o przetrwanie z drugim. W ten sposób silniejszy noworodek rozpoczął proces wchłaniania swojego młodszego rodzeństwa, stając się tym samym jego pasożytniczym bliźniakiem.

Operacja była konieczna natychmiast po porodzie. Przerażona kobieta przystała na zalecenia lekarzy. Noworodek został przewieziony na zabieg cesarskiego cięcia. Choć ciąża okazała się być dla kobiety zaskakująca, to na szczęście operacja dziecka przebiegła pomyślnie.

  1. Gratulacje, gwiazda „Gogglebox” została mamą. Znamy płeć i imię dziecka
  2. Wstrząsające sceny przed Biedronką, nie żyje jedna osoba. Do tragedii doszło na północy Polski
  3. Przez 23 lata zapuszczała paznokcie. Widok odbiera mowę, tylko dla osób o mocnych nerwach

Rzadki przypadek w medycynie

Takie przypadki zdarzały się już jednak w medycynie i są nazywane sytuacją tzw. płodu w płodzie. Tego typu zjawisko musi zostać poddane operacji maksymalnie kilka godzin po porodzie. Ciąża kobiety okazała się niezwykłym przypadkiem, która zdarza się raz na pół miliona porodów.

Kiedy jeden z płodów zaczyna odbierać drugiemu tlen i pożywienie, ten drugi zaczyna powoli obumierać, a następnie zostaje wchłonięty przez dominującego osobnika. Utrzymanie takiej sytuacji jest poważnym zagrożeniem dla dziecka, gdyż oznacza jego pewną śmierć spowodowaną upośledzeniem organów wewnętrznych. Cesarskie cięcie było konieczne, aby usunąć dziecku niebezpieczny płód z brzucha.

Historia jednak zakończyła się pomyślnie i finalnie dziecko urodziło się zdrowe. Lekarze prawidłowo dokonali niezbędnej operacji, a zabieg odbył się bez powikłań.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ciąża
pixabay.com

Ciąża pewnej kobiety okazała się mieć powikłania, których nikt się nie spodziewał.

ciąża
fot. Christian Bowen, Unsplash.com

Jej noworodek musiał natychmiast zostać poddany operacji cesarskiego cięcia.

ciąża
Photo by Aditya Romansa on Unsplash

Na szczęście lekarze poprawnie wykonali swoje zadanie i niemowlę całe i zdrowe wróciło do mamy.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Poważne problemy tysięcy klientów PKO BP, znika ważna usługa. Takiej sytuacji jeszcze nie było
  2. Porażający wypadek na Pomorzu. Na miejscu zjawiły się służby ratunkowe. Dla turystów wyznaczono objazdy
  3. Dlaczego kot zrzuca rzeczy ze stołu? Powód może cię zaskoczyć
  4. RCB wysyła dziś Polakom identyczne SMSy. Znamy ich treść, są nietypowe
  5. 6 kobiecych cech, których najbardziej pożądają mężczyźni. Masz je? Nie będą w stanie ci się oprzeć
  6. W całym kraju wprowadzono stan alarmowy. Pilna decyzja premiera obowiązuje od dzisiaj

 

źródło: kraj.life

Poprzedni artykułCiąg dalszy absurdów nad Bałtykiem. Ceny za skorzystanie z toalety są kosmiczne, właściciele zbijają fortunę
Następny artykułNowe informacje o Marcelinie Zawadzkiej. Przyznała się przed prokuratorem, ale tylko do dwóch zarzutów
Redaktorka Lelum.pl. Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Swoje życie postanowiła związać z dziennikarstwem i muzyką. W wolnych chwilach ćwiczy jogę, chodzi na festiwale filmowe i tworzy poezję.