Cmentarz: nie wejdziemy na groby najbliższych 1 listopada? Od soboty, 10 października cała Polska znajdzie się w żółtej strefie, w związku z czym rząd wprowadza nowe obostrzenia. Czy to oznacza, że na Dzień Wszystkich Świętych będziemy zmuszeni do pozostania w domach? Znamy już odpowiedź Jarosława Gowina.

Czy nie wejdziemy na cmentarz 1 listopada? Wiele osób coraz częściej zadaje sobie to pytanie ze względu na kolejne pojawiające się restrykcje. Minister rozwoju, pracy i technologii rozwiał wszelkie wątpliwości.

Czy 1 listopada cmentarze będą otwarte?

W związku z wprowadzeniem żółtej strefy w całej Polsce wiele osób zadaje sobie pytanie, czy jego cmentarz będzie otwarty, aby mógł odwiedzić bliskich na grobach? Jarosław Gowin uspokaja, że opcja zamknięcia na 1 listopada nie jest w ogóle brana pod uwagę. Jednak Polacy muszą liczyć się z tym, że na grobach będą prawdopodobnie musieli nosić maseczki, ponieważ miejsca wiecznego spoczynku należą do sfery publicznej.

— Zamknięcie cmentarzy 1 listopada nie wchodzi w grę. To wielka polska tradycja — powiedział w Gościu Wydarzeń w Polsat News wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

Polityk w tej samej rozmowie z Bogdanem Rymanowskim zapewnił, że polska służba zdrowia nie jest na granicy wydolności w związku z epidemią koronawirusa.

  1. Trwa walka o życie. Ogień chłonie cały budynek, w środku jest prawdopodobnie 136 osób, dramat w Korei
  2. Wystarczy 5 zł, aby obkupić się w Biedronce. Zdumiewająca oferta ściągnie do sklepu tłumy
  3. Nosiła tę samą maseczkę tygodniami. Niestety, doszło do prawdziwej tragedii

Jarosław Gowin: udaje się wyprzedzać koronawirusa co najmniej o krok

Minister uspokajał, że w Polsce decyzje władz dotyczące walki z koronawirusem są naprawdę skuteczne, jeśli patrzeć na to w skali np. europejskiej.

— Polskiemu rządowi, wskazują na to wszystkie gremia międzynarodowe na czele z Komisją Europejską, udaje się wyprzedzać koronawirusa co najmniej o krok, jeżeli wziąć z jednej strony skuteczność walki o zdrowie i życie Polaków, a z drugiej strony skuteczność walki o polską gospodarkę, miejsca pracy, utrzymanie polskich firm, to chyba jesteśmy na miejscu nr 1 w Europie — dodawał dalej w rozmowie w Polsat News.

Zapowiedział również, że najpotrzebniejsza pomoc dla lokali gastronomicznych będzie kierowana punktowo. Wszystko przez to, że zostały na nie nałożone kolejne restrykcje związane m.in. z ich funkcjonowaniem (mogą być czynne w godzinach 6-22).

Myślicie, że po Wszystkich Świętych liczba zakażeń wzrośnie?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

cmentarz
fot. pixabay.com

Cmentarze na 1 listopada pozostaną otwarte, jednak prawdopodobnie będziemy musieli nosić maseczki.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Awaria w dużym banku, klienci wściekli. Nie mają dostępu do konta, nie mogą zrobić przelewów
  2. Ujawnił ostatniego SMSa Anny Przybylskiej. Łzy same cisną się do oczu. „Ilekroć widzę na mapie Gdynię, to wtedy zawsze myślę o Ani”
  3. Pilny komunikat Morawieckiego, chodzi o dodatkowe obostrzenia w szkołach. Rodzice będą załamani
  4. TVP przekazało tragiczne informacje. Nikt nie mógł przewidzieć jego śmierci, miał tylko 28 lat
  5. Śmierć przyszła niespodziewanie. Tragedia bohaterki „Sanatorium miłości”
  6. Anielska rozkosz dla podniebienia, najlepsze pieczone ziemniaki. Dodatki sprawiają, że nie potrzebujesz na obiad nic więcej

Źródła: wiadomosci.wp.pl, polsatnews.pl

 

Poprzedni artykułNowe obostrzenia dla wszystkich Polaków od jutra. Czekają nas olbrzymie ograniczenia
Następny artykułCzy warto dawać drugą szanse niewiernemu małżonkowi, ze względu na dzieci?
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl