Minister zdrowia, Adam Niedzielski ok. dwa tygodnie temu zapowiedział, że rząd nie planuje zamknięcia cmentarzy na 1 i 2 listopada. Tymczasem w programie „Wstajesz i wiesz” TVN24 gościem był kardiolog i rektor Uczelni Medycznej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, prof. Krzysztof Jerzy Filipiak, który zaproponował zamknięcie ich jedynie dla osób niezaszczepionych.

Specjalista jest przekonany, że takie wyjście byłoby najlepsze i najbezpieczniejsze. Mimo wszystko jego propozycja wywołała bardzo skrajne odczucia i niemałe kontrowersje.

Zamknięcie cmentarzy tylko dla osób niezaszczepionych?

Chociaż rząd zapewnia, że na Wszystkich Świętych cmentarze pozostaną otwarte, to wśród Polaków wciąż panuje stres i strach przed możliwością zmiany tejże decyzji. Są ku temu dwa powody: pierwszym jest trauma po zeszłorocznych, nagłych zmianach, a druga to rosnące, dzienne wskaźniki zakażeń koronawirusem.

W tej sprawie coraz częściej wypowiadają się specjaliści z różnych dziedzin lekarskich, którzy proponują nowe rozwiązania, z których mógłby skorzystać rząd Prawa i Sprawiedliwości. Jedną z nich w programie „Wstajesz i wiesz” TVN24 przedstawił prof. Krzysztof Jerzy Filipiak.

Pierwsza rzecz, którą bym zrobił, to zamknąłbym cmentarze 1 i 2 listopada, ale tylko dla osób niezaszczepionych – powiedział specjalista.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Nie da się ukryć, że takie rozwiązanie byłoby bardzo kontrowersyjne, a już teras wzbudza skrajne emocje. Adam Niedzielski powiedział, że decyzja ws. Święta Zmarłych jest już podjęta i nie powinna zostać zmieniona.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Cała w emocjach Jolanta Kwaśniewska nagle zabrała głos. Polacy wstrzymali oddech
  2. Ryszarda Kotysa z żoną dzieliła gigantyczna różnica wieku. Niebywałe, kim jest kobieta
  3. Fatalne wieści dla palaczy. Wkrótce cena paczki może wynieść ponad 20 zł

Źródło: se.pl

 

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl