Zestawienie Mastercard Love Index właśnie opublikowało analizę, co najczęściej europejczycy kupują na Walentynki. Zaskoczyć może, że wyżej niż prezenty cenimy wspólne wyjście na kolacje albo wyjazd. Zobaczcie, co Europejczycy najchętniej kupują w Walentynki dla swojej drugiej połowy. 

Mastercard Love Index jest obliczane na podstawie rozliczeń z kart kredytowych, prepaid i debetowych w dniach 11-14 lutego. Badanie pochodzi z ostatnich 3 lat. Wyniki zaskakują, wydawać by się mogło, że królować będzie biżuteria czy kosmetyki, okazało się, że Europejczycy coraz bardziej wolą zainwestować we wspólne spędzanie czasu w romantycznej scenerii. Coraz częściej decydujemy się również na Walentynkowe wyjazdy.

ZOBACZ TEŻ:Tak wygląda pierwsza okładka VOGUE POLSKA! Kupicie?

Cenne wspomnienia

To wyjątkowo fajne, że wolny, zamiast kolekcjonować przedmioty, wolimy kolekcjonować wspomnienia z ukochaną osobą. Być może swój niemały wpływ na to ma fakt, że uwielbiamy chwalić się wyjazdami i kolacjami w mediach społecznościowych. To zdecydowanie mniej obciachowe niż wstawianie zdjęcia prezentu.

Przeczytajcie wyniki:

Najwięcej, bo aż 65% wszystkich transakcji pochodzi z restauracji, co daje nam 29% wszystkich wydatków Walentynkowych.

W 2017 roku 1/3 wszystkich wydatków w Dzień Zakochanych stanowiły hotele. Jeżeli weźmiemy pod uwagę wszystkie płatności za zakwaterowanie, stanowią one 11% wszystkich transakcji dokonanych w tym w tym okresie.

Podróże w 2017 roku stanowiły 38%, co daje 31% wszystkich wydatków w Dzień Zakochanych.

W porównaniu z 2015 rokiem liczba transakcji za kwiaty wzrosła niemal dwukrotnie 48%, co daje 29% wszystkich płatności w Walentynki.

Z ciekawostek możemy napisać wam, że prezenty na Walentynki robimy na ostatnią chwilę – 30%. Jest to ponad 13 mln transakcji z kilku ostatnich lat w Europie.

ZOBACZ TEŻ: Epickie twarze łyżwiarzy figurowych. Nic śmieszniejszego dziś nie zobaczysz

źródło: http://superbiz.se.pl, Mastercard