Walentynki 2019 zbliżają się wielkimi krokami. Z pewnością zastanawiacie się, jaki prezent wybrać dla swojej drugiej połówki. Mastercard Love Index co roku publikuje zestawienie prezentów, które najchętniej wybieraja Europejczycy. Jesteście ciekawi, co znajduje się na liście? Będziecie zaskoczeni! 

Zobaczcie, co Europejczycy najchętniej kupują w Walentynki dla swoich ukochanych. Zaskoczyć może fakt, że wyżej niż prezenty cenimy wspólne wyjście na kolację lub romantyczne wyjazdy. To idealny moment, by zainspirować się ich wyborami, znaim nadejdą walentynki 2019. 

Walentynki 2019 pełne miłości

Mastercard Love Index obliczane jest na podstawie rozliczeń z kart kredytowych, prepaid i debetowych w dniach 11-14 lutego. Badanie pochodzi z ostatnich trzech lat. Wyniki są bardzo zaskakujące! Wydawać by się mogło, że królować będzie biżuteria, kwiaty, kosmetyki i czekoladki, a okazało się, że Europejczycy wolą zainwestować we wspólne spędzanie czasu w romantycznej scenerii. Coraz częściej decydujemy się również na walentynkowe wyjazdy. To pokazuje, że wyłącznie konsumpcyjne podejście do świąt i zwyczajów powoli odchodzi do lamusa. I dobrze, bo czas spędzony z nalbiższymi jest bezcenny! 

Cenne wspomnienia

To wspaniałe, że zamiast kolekcjonować przedmioty, wolimy kolekcjonować wspomnienia u boku ukochanej osoby. Być może swój niemały wpływ na to ma fakt, że uwielbiamy chwalić się wyjazdami i kolacjami w mediach społecznościowych. To zdecydowanie mniej kiczowate niż wstawianie zdjęcia prezentu.

Poznajcie wyniki zestawienia:

Najwięcej, bo aż 65% wszystkich transakcji pochodzi z restauracji, co daje nam 29% wszystkich wydatków Walentynkowych.

W 2017 roku 1/3 wszystkich wydatków w Dzień Zakochanych stanowiły hotele. Jeżeli weźmiemy pod uwagę wszystkie płatności za zakwaterowanie, stanowią one 11% wszystkich transakcji dokonanych w tym w tym okresie.

Podróże w 2017 roku stanowiły 38%, co daje 31% wszystkich wydatków w Dzień Zakochanych.

W porównaniu z 2015 rokiem liczba transakcji za kwiaty wzrosła niemal dwukrotnie 48%, co daje 29% wszystkich płatności w Walentynki.

Z ciekawostek warto dodać, że zazwyczaj prezenty na walentynki robimy na ostatnią chwilę – 30%. Jest to ponad 13 mln transakcji z kilku ostatnich lat w Europie.

Walentynki 2019

Miłość można celebrować codziennie, a nie tylko od święta. Jeśli jednak mamy okazję do tego, by spędzić wieczór w wyjątkowy sposób, to co stoi na przeszkodzie, by skorzystać z tej okazji? 🙂 Niektórzy uważają, że walentynki to święto oparte wyłącznie na konsumpcjonizmie i nie ma w nich nic romantycznego. Inni z kolei sądzą, że to magiczny dzień i z utęsknieniem wyczekują tego dnia w ciągu roku. Niezależnie od tego, czy obchodzimy walentynki, czy wręcz przeciwnie, powinniśmy pamiętać, że od drogich prezentów o wiele cenniejsze jest bliskość i obecność drugiej osoby. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

walentynki 2019
newsroom.mastercard.com

Walentynki 2019 zbliżają się wielkimi krokami. Co przygotowaliście dla swoich drugich połówek? A może jesteście przeciwnikami tego święta?