Duet aktorski, Franciszek Pieczka i Barbara Krafftówna, wcielili się w ukochanych bohaterów serialu Czterej pancerni i pies. Choć aktorka pojawiła się w zaledwie czterech odcinkach tej kultowej serii, jej losy z kolegą po fachu połączyły się na zawsze.

Franciszek Pieczka to najpopularniejsze nazwisko starego pokolenia aktorskiego. Choć młodsi widzowie znają go jako przesympatycznego Japycza z Rancza to pierwszą wielką rolę zagrał w 1970 roku.

Miłośnicy kinematografii poznali wtedy Gustlika Jelenia, jednego z bohaterów serialu Czterej pancerni i pies. Ukochaną Franciszka Pieczki na ekranie była Honorata grana przez Barbarę Krafftównę. Ta aktorska para szybko zaskarbiła sobie serca widzów.

Franciszek Pieczka był dobrym kolegą Barbary Krafftównej poza ekranem

Zarówno Franciszek Pieczka jak i Barbara Krafftówna byli docenianymi, przez reżyserów oraz krytyków, artystami filmowymi i scenicznymi. Na ich kontach znajdują się długie listy ponadczasowych produkcji, które do dnia dzisiejszego bawią lub wyciskają łzy z oczu.

Barbara Krafftówna zagrała w serialu Bank nie z tej ziemi. Na planie miała szansę współpracować ze swoim dobrym kolegą, Franciszkiem Pieczką. Ścieżki aktorów przecinały się wielokrotnie.

Wsparcie przyjacielskie oraz aktorskie Franciszka Pieczka i Barbary Krafftównej można było dostrzec również podczas rozdania nagród Orły 2015. Para z chęcią pozowała do wspólnych zdjęć, trzymając się czule za ręce.

W 2018 roku oboje zostali uhonorowani Wielkimi Nagrodami XVIII Festiwalu Dwa Teatry za urzeczywistnienie wybitnych postaci w Teatrze Telewizji Polskiej i Teatrze Polskiego Radia.

Razem współtworzyli także słuchowisko radiowej Trójki dedykowanej przyjaciółce Franciszka Pieczki Wszystko w rodzinie.

Dziś pozostają nam natomiast wspomnienia cudownej przyjaźni Franciszka Pieczki i Barbary Krafftównej ukazane we wspólnych produkcjach wybitnego duetu aktorskiego.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Ida Nowakowska nie mogła powstrzymać łez. W TVP na żywo przekazano najsmutniejsze informacje
  2. Pojechali do spalonego domu syna Magdy Gessler. Porażające, co zastali na miejscu
  3. Najrzadsze znaki zodiaku. Jest ich bardzo mało, są naprawdę wyjątkowe