Co lubi kot? Futrzane Mruczki przyzwyczaiły nas do tego, że mają swoje upodobania- w najróżniejszych postaciach. Ulubiona sucha karma, świeże przekąski, długi drapak, czy kolorowa kuweta. Takie rzeczy mogą interesować twojego futrzanego pupila, choć wiadomo- każdy futrzak jest inny. Mówiąc o niematerialnych aspektach, Miauczki mają wiele ulubionych czynności, które zaliczane są do ich ulubionych. Oto 8 rzeczy, które koty uwielbiają najbardziej na świecie! 

Tak jak i my, ludzie, koty mają swoje zainteresowania. Choć brzmi to dosyć dziwnie, mają swoje nawyki i ulubione czynności. Nie jest to, jak pewnie mniemasz, zmywanie naczyń czy prasowanie ubrań. W kocim wydaniu oznacza to przede wszystkim wszystko, co może łączyć się z wypoczynkiem i łowami! Zobaczmy, czym jeszcze zaskoczą nas te ciekawe zwierzęta! 

Co lubi kot w wolnym czasie?  

Przede wszystkim twój kot, zależnie od humoru, postrzega świat jako wielki plac zabaw, lub pole bitewne. Jeżeli będzie chciał wyjść na świeże powietrze i nieco pobawić się we własnym towarzystwie, chętnie uczyni z kory drzew, trawy, czy dachów osobisty plac zabaw. Właściciele tych niezwykłych futrzaków z pewnością zauważyli, że kotu nie potrzeba wiele, aby móc go usatysfakcjonować od względem zabawy. Zwykły sznurek mieni się w kocich oczach jako najlepsze akcesorium do zabawy, na równi z kartonowym zamkiem!

Co lubi kot, gdy pożądnie się zmęczy? Właściciele Mruczków dobrze wiedzą, o czym będziemy za chwilę pisać. Mowa o spaniu w najróżniejszych miejscach- patrząc na pozycje niektórych kotów, można śmiało stwierdzić, że konkurują ze sobą w kategorii najdziwniejsza poza podczas snu. 

Co lubi kot oprócz spania?  

Oczywiście nasz tekst nie byłby kompletny bez opowiedzenia o kocim nawyku do dobrych przekąsek! Co lubi kot jeść? To oczywiście w głównej mierze zależy od twojego czworonożnego pupila, choć większość z nich chętnie zajada się świeżym mięsem, czy dobrze przygotowaną suchą karmą. Z pewnością również chętnie uraczy się dobrą rybą, która bogata jest w różnego rodzaju minerały i witaminy.

Kolejnym ulubionym zajęciem Miauczka jest drapanie, szczególnie gdy jest już najedzony i może pozwolić sobie na wyzwolenie pokładów energii! W tym celu możesz zapewnić swojemu ulubieńcowi długi drapak czy domek z kartonu, w którym będzie mógł siedzieć długie godziny, ostrząc sobie pazury.

Co lubi kot, gdy jest w domu i na chwilę obecną nie ma możliwości znaleźć się na podwórku? Zapewne znajdziesz go przed oknem podziwiającego okoliczne ptactwo! Kot to bystry obserwator, który nie tylko chętnie poluje, ale równie pilnie śledzi poczynania mniejszych od niego stworzeń!

Co lubi kot robić po obiedzie?

Nasze ulubione czworonożne futrzaki chętnie dają się pogłaskać, a do ich zainteresowań bez wątpienia należy drapanie ich przez człowieka za uszkiem. Jakie miejsca kota jeszcze ruszać? Wbrew pozorom, nie jest to takie oczywiste. W Internecie można znaleźć wiele przykładów grafik, na których widać wyróżnione miejsce do głaskania kota- niemalże jak instrukcja obsługi!

Grzbiet, szyja i pyszczek to miejsca jak najbardziej dozwolone, jednak nie pokusiłybyśmy się o dotknięcia okolic kociego ogona czy łapek.

Mówiąc o głaskaniu, możemy również wspomnieć szczotkowanie. Choć ta czynność z pewnością nie należy jedynie do kręgu zainteresowań kota– właściciele Mruczków chętnie czyszczą kocie futerko przez kolejne godziny. Natomiast faktem jest, że koty bardzo lubia dbać o siebie, a mycie jest ich codzienną rutyną!  

Co lubi kot- ZOBACZ ZDJĘCIA: 

co lubi kot
Fot.: Chiemsee2016 / pixabay.com 

Co lubi kot? Życie naszych futrzanych przyjaciół jest wypełnione masą zainteresowań! 

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułGdzie jest ciepło w marcu? Kraje idealne na wakacje w marcu
Następny artykułMartyna Wojciechowska apeluje o pomoc! Zostało raptem kilka dni, a potrzebne są duże pieniądze!
Redaktor działu lifestyle w lelum.pl Absolwentka Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszkała w Stanach Zjednoczonych i Austrii, które zainspirowały ją do odkrywania uroków stosunków międzynarodowych. Interesuje się szeroko rozumianą kulturą, społeczeństwem i dyplomacją. W czasie wolnym ogląda filmy psychologiczne, czyta książki i głaszcze koty.