Na jaw wychodzą kolejne niewygodne informacje dotyczące Michała Dworczyka. Po aferze mailowej, wyciekła nowa, szokująca informacja z życia polityka. Skomentował całą sprawę.

  • Michał Dworczyk ostatnimi czasy był bohaterem afery mailowej
  • Na jaw wychodzą kolejne informacje z jego przeszłości
  • Polityk ma na swoim koncie wyrok sądu

Michał Dworczyk bez wątpienia jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych polskich polityków. Okazuje się, że już lata temu budził wiele emocji – miał w piwnicy trzymać niebezpieczne materiały, za które usłyszał wyrok sądu.

Kontrowersje wokół Michała Dworczyka

W ostatnich dniach głośno jest o Michale Dworczyku. Szef kancelarii Prezesa Rady Ministrów był bohaterem tak zwanej “afery mailowej”. Okazało się, że tak ważna osoba w Państwie padła ofiarą hakerskiego ataku, na skrzynce mailowej miał trzymać ważne, państwowe informacje. Wszystko wyciekło do sieci.

Szef kancelarii Premiera nie skomentował jak na razie całej afery, jednak internauci są oburzeni stanem zabezpieczeń tak ważnych informacji. Najprawdopodobniej jednak komentarza czy wyjaśnienia się nie doczekamy.

Okazuje się jednak, że to nie pierwsza tego typu wpadka polityka prawicy. Na jaw wyszły informacje o jego niełatwej przeszłości – w młodości miał w piwnicy trzymać kontrowersyjne materiały, za które został ukarany wyrokiem sądu.

Lata temu Dworczyk w swojej piwnicy miał trzymać amunicję. Były to materiały pochodzące z okresu II wojny światowej, która ponoć była wówczas pasją polityka. Niebezpieczne, łątwopalne pozostałości po wojnie były trzymane w piwnicy dziewięciopiętrowego bloku. W każdej chwili mogło dojść do tragedii.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Michał Dworczyk trzymał w piwnicy broń

Wszystko na jaw wyszło zupełnym przypadkiem.  Informacja o przetrzymywaniu przez Michała Dworczyka niebezpiecznych materiałów została zgłoszona przez… włamywacza. Ten gdy zobaczył co mężczyzna trzyma w piwnicy, od razu zadzwonił na policję.

– Sprawa miała miejsce blisko 20 lat temu. Było to nieprzemyślane działanie związane z okresem lat młodzieńczych – skomentował polityk.

Sprawa wówczas nie uszła mu na sucho – polityk został postawiony przed sądem za swoją nietypową pasję. Po procesie usłyszał wyrok – został ukarany 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Źródło: Super Express

Artykuły polecane przez redakcję Lelum: