Co podoba się facetom? Dla większości z nas udzielnie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie jest wprost niemożliwe. I nie ma w tym nic dziwnego. Wyniki badań, które pozwalają stwierdzić co tak naprawdę pociąga mężczyzn u płci przeciwnej są naprawdę zaskakujące. W artykule przedstawiamy 8 najdziwniejszych cech, które mężczyźni uważają za atrakcyjne!

Zastanawiałaś się kiedyś, jakie kobiety wydają się dla mężczyzn najatrakcyjniejsze? Spokojnie, nie jesteś jedyna! Okazuje się, że tematyka ta sprawia wrażenie niebywale interesującej również dla badaczy i naukowców. Wbrew pozorom dla większości mężczyzn nasze niektóre cechy, które same uznajemy za wady… są zaletami. Koniecznie sprawdź, co tak naprawdę mężczyźni uważają za atrakcyjne!

Co podoba się facetom? Przedstawiamy 8 najdziwniejszych cech[[

1. Niebieskie oczy

Wyniki badań jednoznacznie wskazują, że większość mężczyzn uważa, iż niebieskookie kobiety są o wiele bardziej wyluzowane i zabawowe. Brązowookie panie nie powinny jednak jeszcze rozpaczać! Naukowcy z Uniwersytetu w Tromso (Norwegia) poskreślają fakt, iż kobiety o błękitnym kolorze tęczówki, szczególnie pociągające wydają się dla mężczyzn, którzy sami są posiadaczami tego koloru oczu. Brązowoocy panowie nie wykazali żadnych preferencji w stosunku do określonego koloru. Byli oni raczej obojętni.

2. Dojrzały wygląd

Psycholodzy z Uniwersytetu St. Andrew’s w Liverpoolu twierdzą, że zdecydowana większość mężczyzn, sądzi, że niezwykle atrakcyjną cechę u płci pięknej jest nieco starszy wygląd, niż mogłaby wskazywać na to ich metryka. Mężczyźni urodzeni przez starsze kobiety (powyżej 30 roku życia) na partnerki do stałych związków, chętniej wybierają panie starsze od siebie. Zapewnia im to poczucie bezpieczeństwa w dorosłym życiu.

3. Kobieta podobna do jego mamy 

Badacze z Uniwersytecie St. Andrew’s w Liverpoolu okryli, ze mężczyźni jako stałe partnerki, najchętniej wybierają dziewczyny, które mają identyczny kolor oczu i włosów jak… ich matki!

Z kolei psycholodzy z jednego z Uniwersytetów w Tokyo wykazali, iż mężczyźni wykazują znaczną preferencję do kobiet, które dzielą pewne cechy wizualne z ich matką, np. wzrost lub podobny kształt sylwetki. 

4. Poczucie humoru

To jedna z tych cech, które znajdują się najwyżej na liście pożądanych cech u kobiet. Co dziwne nie chodzi tu jednak, o to, aby kobieta była zabawna i błyskotliwa. Płci przeciwnej zależy na tym, aby panie miały w sobie odpowiednią wrażliwość i dystans do ich poczucia humoru! Mężczyźni potrzebują kogoś, kto będzie śmiał się z ich dowcipów.

5. Piękny uśmiech

Drogie panie, pewnie nie uwierzycie, ale pierwsza rzeczą na, którą faceci zwracają uwagę jest… uśmiech, a w zasadzie uzębienie. Kiedy kobieta trakcie śmiechu, odsłania swoje zęby i chętnie je prezentuje jest dla nich bardzo pociągająca!

6. Małe stopy

Niewielkie nóżki od zawsze kojarzone są z pięknem i kobiecością. Delikatne i zadbane kobiecy stopy dla większości Panów są  absolutnym wymogiem. A im mniejsze, tym lepsze. Jeremy Atkinson uważa, że małe stopy u kobiet mogą być oznaką szczęśliwego dzieciństwa. Te z nas, które nie osiągnęły dojrzałości zbyt wcześnie, swoje kobiece cechy rozwijają w późniejszym czasie, przez to są bardziej fascynujące.

7. Sposób chodu

Może się to wydać zabawne, ale delikatnie koły szczący chód znaniem facetów wygląda niezwykle ponętnie. Badacz Nicolas Guéguen stwierdził, że kobiety w trakcie miesiączki podświadomie zmieniają swój chód, a mężczyźni to zauważają! Dodaje im to zniewalającego uroku.

8. Wzrost!

Ten punkt prawdopodobnie większości z was nie zdziwi, ale nie mogło go zabraknąć na naszej liście! Jest to prawdziwy must have zdaniem większości facetów!

Idea, że wyżsi ludzie są silniejsi, sięga czasów starożytnych. Mężczyźni zdecydowanie wolą, kiedy ich partnerka jest niższa od nich. Wówczas czują się naprawdę męsko. Dodatkowo mają wrażenie, iż władza w związku należy do nich.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Co podoba się facetom
unsplash.com @loganrfisher

Niebieskie oczy u blondynek są dla mężczyzn niezwykle pociągające!

Co podoba się facetom
unsplash.com @michaeldam

Co podoba się facetom? Szeroki i szczery uśmiech to podstawa!

Co podoba się facetom
unsplash.com @joaosilas

Co podoba się facetom? Mężczyźni zdecydowanie wolą niższe od siebie kobiety!

ZOBACZ TEŻ:

  1. O jakich kobietach marzą mężczyźni? 10 cech partnerki idealnej
  2. Dlaczego nie jestem gotowa na związek? 6 powodów, które krzyczą POCZEKAJ!
  3. Jak uzdrowić związek? 10 sposobów na to, by wasza miłość rozkwitła na nowo
  4. Wzmocniła lakier esencją z czosnku. Żadne paznokcie hybrydowe nie są tak imponujące
  5. Anna Przybylska przed śmiercią skierowała kilka słów do swojej mamy i dzieci. Serce pęka na pół

 

 

 

 

 

Poprzedni artykułMaseczka z węgla potrafi zdziałać cuda. Jak ją zrobić i na co pomaga?
Następny artykułTen kot wygląda jak chodząca kulka lub chomik. Jest przeuroczy
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.