Lelum.pl

fot. kadr z serialu „Ojciec Mateusz”

Co się dzieje z Ewą Wencel? Aktorka zniknęła z telewizji. Wiemy, jak teraz wygląda jej życie

15 Lipca 2022

Autor tekstu:

Aleksandra Gadzińska

Kiedy Ewa Wencel zadebiutowała na wielkim ekranie, miała już na koncie kilka ról teatralnych. Wielką popularność przyniosła jej kreacja cichej i delikatnej Janeczki w „M jak miłość”. Gwiazda regularnie pojawiała się w polskich serialach, po czym nagle zniknęła z telewizji. Wiemy, jak teraz wygląda jej życie. 

Kiedy Ewa Wencel zadebiutowała na wielkim ekranie, miała już na koncie kilka ról teatralnych. Wielką popularność przyniosła jej kreacja cichej i delikatnej Janeczki w „M jak miłość”. Gwiazda regularnie pojawiała się w polskich serialach, po czym nagle zniknęła z telewizji. Wiemy, jak teraz wygląda jej życie. 

Ewa Wencel zaczynała swoją karierę od wystąpień teatralnych i rolach w Teatrach Telewizji. Na ekranie zadebiutowała rolą w filmie „Szaleństwach panny Ewy” (1983), jako Basia Zawiłowska, jednak największą popularność przyniósł jej występ w „M jak Miłość”.

I choć serial miał znaczny wpływ na jej karierę, gwiazda zrezygnowała z roli po tym, jak dowiedziała się, że jej mąż, Erwin Wencel, zdradził ją ze scenarzystką, Iloną Łepkowską . Miłosnymi perypetiami artystów żyła swojego czasu cała Polska, zwłaszcza, że serialowa Janeczka miała mieć także romans z przyjacielem swojego partnera, Bogusławem Lindą.

Ewa Wencel regularnie pojawiała się na małym ekranie. Wiemy, co dzieje się z gwiazdą

Na tym jednak wcale nie zakończyła się telewizyjna aktywność aktorki. Odkąd w 2007 roku odeszła z „M jak miłość „, zdobyła także sympatię widzów, jako jedna z „Mamusiek”, pojawiała się także w „Prawie Agaty”, „Hotelu 52”, „Komisarzu Alexie” oraz — dwukrotnie — w „Ojcu Mateuszu”, a młodsi widzowie mogą kojarzyć jej głos z „Harry’ego Pottera” — użyczyła go niechlubnej postaci Dolores Umbridge.

Jeszcze w 2014 roku aktorka zagrała w serialu „Czas Honoru. Powstanie”, którego była współscenarzystką, po czym… Na 6 lat zniknęła z małego ekranu. Widzowie stęsknieni za jej delikatnym głosem i eterycznością znów mogli ją ujrzeć dopiero dwa lata temu, kiedy zagrała w „Młodym Piłsudskim”.

Mimo to trzeba przyznać, że od jakiegoś czasu Ewa Wencel nie pojawia się w lekkich, sztandarowych polskich serialach. W ubiegłym roku wcieliła się w Zofię w thrillerze „Pajęczyna”. Mimo, że aktorka rzadko udziela wywiadów i nie lawiruje na czerwonym dywanie, wiemy, jak obecnie wygląda jej życie.

Co się dzieje z gwiazdą polskich seriali? Ewa Wencel wybrała inną drogę kariery

Ewa Wencel nie trafiła na polską scenę przypadkiem — w 1980 roku z wyróżnieniem obroniła dyplom na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi, a w 2000 ukończyła Podyplomowe Studia Menadżerskie w zakresie Menadżerów Kultury na SGH w Warszawie.

Niewiele osób wie, że artystka jest niezwykle zasłużona dla kultury. Według informacji zamieszczonej przez Teatr Kwadrat, z którym jest na stałe związana, gwiazda współpracowała ze Szkołą Mistrzowską Andrzeja Wajdy oraz z Ministerstwem Kultury i Sztuki.

W 2021 roku otrzymała stopień doktora habilitowanego w dziedzinie sztuki, w dyscyplinie: Sztuki filmowe i teatralne, przyznany jej przez PWSFTviT w Łodzi, gdzie od wielu lat jest wykładowcą. Na stałe związała swoją karierę z tamtejszym Wydziałem Aktorskim. 

Poza działalnością dydaktyczną, oprócz występów na deskach Teatru Kwadrat, Ewa Wencel co jakiś czas bierze udział w kolejnych projektach. Na 2 sierpnia zaplanowano premierę komedii pt. „Każdy wie lepiej”, w którym artystka wystąpi u boku takich sław, jak Joanna Kulig, Andrzej Seweryn, czy Grażyna Szapołowska. 

Ewa Wencel
Ewa Wencel
Ewa Wencel

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Emilian Kamiński poznał żonę, gdy miała 13 lat. Nieprawdopodobna historia gwiazdora „M jak miłość”
  2. Miał cztery żony, z najmłodszą dzieliło go 27 lat. Aktor zmarł kilka dni po usłyszeniu strasznej diagnozy
  3. „Jedna z typowych bzdur”. Gościni „Pytania na śniadanie” nie gryzła się w język, skrytykowała „tabletkę na kaca”


Źródło: Onet, Plejada

Tagi:

Podobne artykuły

Plotki i gwiazdy

Żona Mateusza Gesslera ukrywa się przed mediami. Teraz zdjęcie obiegło media, Edyta to prawdziwa piękność
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Nowe wieści o stanie zdrowia Marty Kubackiej. "Parametry diametralnie się poprawiają"
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Nagły apel, Joanna Opozda prosi o pomoc, zwróciła się do wszystkich fanów. "Czasu jest niewiele"
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Małgorzata Ostrowska-Królikowska podjęła radykalne kroki. Najpierw oświadczenie, teraz kolejna decyzja
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Nie żyje Sylwester Pawłowski. Związek Artystów Scen Polskich przekazał oficjalny komunikat
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Tomasz Komenda walczy ze śmiertelną chorobą? Anna Walter ujawniła przerażające informacje
Czytaj więcej >
Aleksandra Gadzińska

Redaktorka Lelum.pl i absolwentka Kultury Japonii PJATK w Warszawie. Koneserka horrorów i filmów klasy B., a ponadto wielka miłośniczka zwierząt. Lubi być tam, gdzie coś się dzieje, choć niekoniecznie w centrum uwagi. Zaczytana w reportażach podróżniczych, zwłaszcza z dalekiej Azji, uwielbia dzielić się ciekawostkami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]