Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Co się teraz dzieje z Marianną Dufek? Smutne wieści, była żona Durczoka właśnie przerwała ciszę
Martyna Pałka
Martyna Pałka 28.03.2022 18:29

Co się teraz dzieje z Marianną Dufek? Smutne wieści, była żona Durczoka właśnie przerwała ciszę

Marianna Dufek
KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News MAREK ZIELINSKI/East News

Marianna Dufek udzieliła pierwszego wywiadu po śmierci Kamila Durczoka. Była żona dziennikarza zdradziła, dlaczego akurat teraz zdecydowała się na szczerą rozmowę.

Kobieta udzieliła szczerego wywiadu Mateuszowi Szymkowiakowi. Ujawniła w nim między innymi, dlaczego stanęła w obronie byłego ukochanego po skandalu z magazynem „Wprost”.

Marianna Dufek w pierwszym wywiadzie po śmierci Kamila Durczoka

Kamil Durczok był jednym z najpopularniejszych polskich dziennikarzy. Przez wiele lat współpracował on z Telewizją Polską, a później został redaktorem naczelnym i prowadzącym serwisu informacyjnego „Fakty”. Był także laureatem wielu prestiżowych nagród branżowych, w tym między innymi Grand Press dla dziennikarza roku. Gwiazdor zmarł nagle 16 listopada w wieku 53 lat w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia.

Prywatnie dziennikarz przez 20 lat związany był z Marianną Dufek, którą poznał podczas pracy w Telewizji Polskiej. Para rozwiodła się w 2017 roku. Kobieta dopiero teraz zdecydowała się na pierwszy wywiad po śmierci byłego ukochanego.

Marianna Dufek spotkała się z Mateuszem Szymkowiakiem, żeby porozmawiać o swojej relacji z dziennikarzem „Faktów”. Kobieta wyznała, że bycie żoną gwiazdora było dla niej prawdziwym przekleństwem. Wyjawiła również, dlaczego teraz zdecydowała się na szczerą rozmowę.

-Dlaczego się zgodziłam? Bo poczułam, że przyszedł ten moment. Czasem traktuję mówienie i pisanie jak autoterapię. Zamykanie rozdziałów w życiu. Ten się domknął — zdradziła była żona Kamila Durczoka.

Mateusz Szymkowiak zapytał jej również, dlaczego stanęła po stronie dziennikarza po skandalu udostępnionego przez „Wprost”. Wyznała ona, że czuła się wtedy odpowiedzialna za pomoc ukochanemu.

-Weszłam do jego wynajmowanego mieszkania. Zastałam go z pistoletem przy skroni. To obraz, który nałożył na mnie wielką odpowiedzialność. Wciągnął w pułapkę emocjonalną. Cały ten czas formalnie czułam się jego żoną. Byłam nią na papierze i dla świata. Żyłam więc w zawieszeniu. Sama nie wiedziałam, kim byłam. Taką żoną nie-żoną i trzeba było się jakoś zachowywać — powiedziała Marianna Dufek w rozmowie z Mateuszem Szymkowiakiem.

Zobacz post, promujący wywiad z byłą żoną Kamila Durczoka:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Skuteczne sposoby na wzmocnienie odporności u dzieci. Zapomnisz o ciągłym bieganiu do lekarza
  2. Twoje dziecko skończyło 6 miesięcy? To jeden z najważniejszych momentów
  3. Viki Gabor przeszła samą siebie. Jurorów i widzów aż zatkało po tym, co zrobiła w TTBZ