Co studiowała Dorota Szelągowska? Wykształcenie, na jakie zdecydowała się dziennikarka, nie zapowiadało, że stanie się najbardziej znaną dekoratorką wnętrz w całym kraju. Gdzie złożyła papiery po maturze? Wybór gwiazdy zaskoczy jej fanów!

Jej nazwisko stało się synonimem dobrego gustu. Chociaż prawie każdy marzy, by odwiedziła go i pomogła w urządzeniu domu, nie planowała, że w przyszłości zostanie dekoratorką wnętrz. Dlaczego zdecydowała się na zmianę zajęcia? Powód może być dla wielu zaskoczeniem. Wydawało się, że spełnia się w dotychczasowej roli. Co studiowała Dorota Szelągowska? Wykształcenie pomogło jej spełnić marzenia z dzieciństwa.

Co studiowała Dorota Szelągowska? Wykształcenie dziennikarki zaskakuje

Dorota Szelągowska zwierzyła się w wywiadzie dla portalu wp.pl, że po maturze podjęła studia na kierunku dziennikarstwo oraz stosowane nauki społeczne. Jak przyznała w wywiadzie, nie zdawała sobie sprawy o istnieniu takiego zawodu jak projektant wnętrz.

Szelągowska zastanawiała się nad złożeniem papierów na wydział architektury. Jednak niespecjalnie radziła sobie z matematyką, której znajomość jest niezbędna do podjęcia tych studiów. By dać upust swojej potrzebie tworzenia, Dorota Szelągowska zdecydowała się na kurs projektowania wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych. Dopiero w późniejszym czasie odkryła, że nie musi rezygnować ze swoich artystycznych pasji na rzecz dziennikarstwa – wręcz przeciwnie. 

 – Prowadziłam programy, pisałam scenariusze, produkowałam, reżyserowałam. Jednak tak naprawdę ciągle czułam, że to nie jest to i gdzieś tam ciągle te projektowanie było. Nagle okazało się, że moje dwie największe pasje i zawody, czyli dziennikarstwo i projektowanie wnętrz można połączyć – wyznała w rozmowie z wp.pl

Dziś Dorota Szelągowska ma na koncie aż pięć programów o tej tematyce, m.in. Dorota was urządzi czy Dorota inspiruje

co studiowała dorota szelągowska wykształcenie fot. instagram.com @dotindotin[/caption]

Co studiowała Dorota Szelągowska? Wykształcenie dziennikarki jest sporym zaskoczeniem dla jej wielbicieli. 

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułCórki Urszuli Dudziak są równie piękne i zdolne jak mama. Czym się zajmują?
Następny artykułDoda kończy karierę? Piosenkarka szczerze o odejściu z show-biznesu
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.