Co studiuje Kinga Duda? Wielu ludzi ciekawi jej wykształcenie, a niektórzy pragną wiedzieć jeszcze więcej. Media dotarły do rówieśników córki Prezydenta, którzy wypowiedzieli się na temat jej postępów w nauce. Na jakiej jest uczelni? Jak się uczy Kinga Duda?

Jak się okazuje, dziewczyna mierzy bardzo wysoko. Córka Prezydenta nie tylko pozostaje uczniem jednej z najlepszych polskich uczelni, ale także godnie ją reprezentuje. Bierze czynny udział w międzynarodowych, prestiżowych konkursach, a swoje umiejętności szkoli również poza uczelnią. Co studiuje Kinga Duda?

Co studiuje Kinga Duda? Poszła w ślady taty?

Córka Prezydenta dzieli z nim pasje i podąża w jego ślady. Nie trudno się temu dziwić, bo często bywa tak, że nasze zainteresowania są związane z tym, co robią nasi rodzice. Andrzej Duda z pewnością zaraził córkę swoimi zainteresowaniami, a ta wybrała ten sam kierunek, który on sam studiował w przeszłości. Kinga Duda studiuje prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim i obecnie jest na 5 roku studiów. Co więcej, jej ambicje sięgają o wiele wyżej, bo dziewczyna czynnie działa w życiu uniwersyteckim i należy do Jagiellonian University Vis Moot Team.

– Kinga Duda jest studentką IV (obecnie V – przyp.red.) roku prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Zajmuje się głównie międzynarodowym prawem handlowym i prywatnym, postępowaniem cywilnym i metodami ADR. Reprezentowała Uniwersytet Jagielloński w konkursie International Direct Investment International Arbitration Moot i IBA-VIAC Consensual Dispute Resolution. Jest także absolwentką Amerykańskiego Studium Prawa organizowanego wspólnie przez Uniwersytet Jagielloński i Katolicki Uniwersytet Ameryki. Włada językiem angielskim i uczy się języka niemieckiego. Tego lata Kinga rozwinęła swoje praktyczne umiejętności prawne podczas pracy w międzynarodowej kancelarii prawnej w Warszawie. W wolnym czasie lubi jeździć na nartach, podróżować i czytać książki — czytamy na oficjalnym fanpage’u Jagiellonian University Vis Moot Team.

Jak się uczy Kinga Duda? 

Jakiś czas temu program Fakty TVN dotarł do rówieśników Kingi Dudy, którzy mieli o niej bardzo dobrą opinię. Z rozmów wynika, że córka Prezydenta to bardzo elokwentna i mądra osoba, która zawsze mierzy wysoko. Fakt.pl przytoczył cytaty kolegów z roku: 

– Bardzo aktywna na zajęciach, mam z nią prawo kościelne; –Naprawdę osoba godna córki prezydenta Polski; -Bardzo elokwentna dziewczyna naprawdę, pewna siebie i aktywna na zajęciach, także bardzo dobra pierwsza dama w cudzysłowie; -Wyróżnia się aktywnością, ale też inteligencją, potrafi się wysłowić, tak jak w sumie jej tata — zacytował Fakt.pl.

Czy Kinga Duda jest podobna do Prezydenta?

Co studiuje Kinga Duda
Fot. screen z youtube.com @Andrzej Duda 

Kinga Duda studiuje na Uniwersytecie Jagiellońskim.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułPolskie koty zabijają każdego roku aż 800 milionów zwierząt. Niepokojące statystyki
Następny artykułKsiążę George ma uroczy pseudonim. Rozpłyniecie się
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Studiowała dziennikarstwo i komunikację społeczną na UMCS-ie w Lublinie. Dzieli swoje zainteresowania między muzyką a lifstylem. Jej ulubioną formą rozrywki jest granie jako techno DJ. Za swoje mocne cechy uważa otwartość i towarzyskość. Lubi poznawać nowych ludzi, którzy ją inspirują i dają motywację do zagłębiania w tematy, dotąd jej nieznane.