Co to jest bunting i dlaczego twój kot to robi? Zachowanie tych ciekawych zwierząt od zawsze budziło w nas, ludziach, powszechne zdumienie. Zauważyłaś od jakiegoś czasu, że twój pupil zbliża swoją głowę w taki sposób, jakby chciał cię co najmniej nią użądlić? Twój kot chce przekazać ci coś ważnego, a ten dziwny sposób jest gwarantem na to, że zostanie wysłuchany! 

Posiadacze tych niezwykłych pupili doskonale wiedzą, o jakim zachowaniu będziemy dzisiaj dyskutować. Sytuacja, w której siadasz wygodnie na kanapie i rozkoszujesz się lenistwem wraz z kotem nie jest ci obca. Jednak w pewnym momencie stajesz się świadkiem czegoś niezwykłego, co objawia się w postaci otarcia kociego pyszczka o twoją twarz. Chodzi o szturchnięcie, zwykłą zaczepkę, czy może atak?  

Co to jest bunting? 

Wbrew pozorom ten dziwny angielski frazes wcale nie oznacza tajemniczej kociej choroby! Bunting to w dosłownym tłumaczeniu barankowanie (ang.bunt = baranek, czółko, główka) co wiąże się ze sposobem zachowania kota. Zbliżając swoją głowę do naszej sygnalizuje nam oznajmienie uczucia. Ten swoistego rodzaju koci pocałunek może oznaczać zaufanie, jakim darzy cię futrzany przyjaciel. Uderzając pyszczkiem o twoją osobę wyraża więcej niż tysiąc słów!   

Barankowanie u kota

Teraz już wiesz, co to jest bunting! Pora dowiedzieć się, czy wszystkie nasze pupile reagują w podobny sposób, gdy chcą wyrazić swoją miłość? Okazuje się, że niekoniecznie! Uwielbienie dla twojej osoby może się jednak udzielić się w innym zachowaniu kota. Przykładów nie trzeba szukać daleko: konsekwentne przynoszenie różnego rodzaju zwierzyny polnej do drzwi czy mruczenie to kocia domena, z którą spotykamy się codziennie. Jak jednak zachować się mając do czynienia z buntingiem?

Przede wszystkim potraktuj bunting jako komplement! Najprostszym sposobem na podtrzymanie relacji będzie odwzajemnienie tego aktu. Pamiętaj, wkupić się w łaski czworonożnego pupila jest czasem ciężko, a w tym momencie stwarza ci idealną okazję do podkreślenia uczucia, jakie was łączy! Nie zmarnuj tej okazji i odpowiedz na tę kocią inicjatywę z czułością! 

co to jest bunting
Fot.: Free-Photos / pixabay.com 

Co to jest bunting? To nic innego, jak zaczepianie przez kota! Choć istnieją również inne sposoby na wyznawanie miłość, zwierzak ten równie chętnie posługuje się główką!

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Gdy padło pytanie za milion wszystkim opadły szczęki. Dzisiejsi „Milionerzy” przejdą do historii
  2. Jak szybko schudnąć w tydzień? Najlepsze ćwiczenia i dieta
  3. Jakich ludzi nienawidzą koty? Sprawdź, czy to dotyczy ciebie!
  4. Czego nie lubią koty? Rzeczy, które robią ludzie, a koty nie mogą ich znieść
  5. Dlaczego koty otwierają szafki? Wszyscy właściciele to znają!
  6. Co denerwuje twojego kota? 5 rzeczy, których koty nie znoszą