Wielu ludzi uważa, że sen o osobach zmarłych to zwiastun czegoś niedobrego. Często zdarza się, że śnią nam się ludzie, których od lat nie ma już z nami, jednak, czy faktycznie jest to sygnał, iż nadchodzą przykre chwile? Okazuje się, że taki sen mówi nam o tym, by nie rozpamiętywać przeszłości, ale nie tylko. Niesie za sobą pewne ostrzeżenie.

Odpowiedni sen to podstawa dla dobrego funkcjonowania każdego dnia. Ludzie bardzo często zapamiętują swoje sny, a następnie się nimi dzielą, by dociec, co mógł oznaczać. Jeśli śnią Ci się osoby zmarłe możesz być pewna jednego – powinnaś coś zmienić w swoim życiu.

Co oznacza sen o zmarłych ludziach?

Niejednokrotnie można spotkać się z opowieściami, w których ludzie dzielą się swoimi sennymi doznaniami, jakim były spotkania ze swoimi bliskimi zmarłymi osobami. Istnieje kilka teorii na temat tego, co taki sen może oznaczać, jednak warto zauważyć, że nie pojawiają się u wszystkich.

Bliscy zmarli zazwyczaj śnią się ludziom, którzy w swoim życiu kierują się silnymi emocjami i znaleźli się na przysłowiowym życiowym zakręcie. Bardzo często zmagają się z problemami, których rozwiązanie wymaga bardzo dużego wysiłku i nie wiedzą, jak do nich podejść.

Nie inaczej dzieje się w przypadku osób, które są bezsilne w odniesieniu do tego, co ich w życiu spotkało, oraz zmagają się z samotnością. Wszystkie wymienione powyżej przypadki najczęściej przejawiają sny o osobach zmarłych, jednak zdarza się, że śnią o nich również osoby szczęśliwe i spełnione.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Przyjęło się, że sny o zmarłych mają mówić o bezradności w stosunku do przeżyć w przeszłości, a także o tym, że należy zostawić je za sobą i patrzeć w przyszłość. Nie wolno nam się ograniczać. Takie sny mogą oznaczać także fakt, by nie rozpamiętywać czegoś, co już było, gdyż może to przynieść bardzo negatywne skutki.

Sen o osobach zmarłych według sennika

Jednak wielokrotnie zdarza się także, że senniki mówią nam, iż sny o osobach zmarłych faktycznie mogą zwiastować nadejście cięższych i trudniejszych chwil. Inne zaś ostrzegają nas, że w najbliższej przyszłości wydarzy się coś bardzo złego.

Widzieć zmarłego jako żywego może oznaczać również o tym, że ktoś z naszego bliskiego otoczenia ma złe zamiary i czyha na nasze potknięcie. Mogą również źle życzyć osobie śniącej lub po prostu działać na jego szkodę.

Jednak nie jest tajemnicą, że w momencie, gdy śnią nam się bliscy zmarli przodkowie, tj. babcia lub dziadek oznaczać może najzwyczajniejszą tęsknotę za nimi, co w tym przypadku jest jak najbardziej naturalne

Pozostając przy tematyce snu, polecamy nasz poradnik dla osób, które zmagają się z problemami sennymi. Znajdziecie go >tutaj<. Inne znaczenia snu o osobach zmarłych możecie znaleźć >w tym miejscu<.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum: 

Źródło: dziendobry.tvn.pl

Poprzedni artykułMagdalena Godlewska opublikowała oświadczenie ws. siostry
Następny artykułZostawił żonę, bo przestała mu się podobać. Rok później przypadkiem spotkał ją na ulicy
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl