Co warto zobaczyć w Polsce? Nasz kraj uchodzi za jeden z najbardziej atrakcyjnych turystycznie państw w całej Europie. Jego siłą jest nie tylko niezwykła historia i kultura, ale przede wszystkim różnorodność. Urokliwe miejsca w Polsce z pewnością możemy dostrzec w każdym jej rejonie. Przyjrzyjmy się tym 8 wyjątkowym!

Turystyczne walory Polski są ściśle związane z wieloma istotnymi czynnikami. Odwiedzający chcą mieć pewność, że nie tylko będą mieli możliwość rozkoszowania się niepowtarzalnymi widokami, ale również skorzystają z adekwatnych do danego obszaru atrakcji. Co warto zobaczyć w Polsce? 

1. Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny, położony w województwie lubelskim, to jedno z najpiękniejszych miast Polski. Turyści zakochują się w renesansowym rynku, otoczonym przez XVII wieczne kamienice, wybudowanej z piaskowca wieży obronnej, oraz wąwozach, którymi spacerując, mogą poczuć się jak bohaterzy jednej z powieści fantastycznych. 

2. Miejsce Mocy w Białowieskim Parku Narodowym

Dotarcie do Miejsca Mocy wiąże się z bardzo intensywnymi odczuciami. Znajdujący się w środku lasu punkt strzegą ogromne kamienie i drzewa. To właśnie tam, po kilkukilometrowej przeprawie, mamy możliwość naprawdę się wyciszyć i oddać zadumie. 

3. Półwysep Helski

Półwysep Helski to zdecydowanie jeden z najbardziej niezwykłych obszarów wybrzeża Morza Bałtyckiego. Miejsce to dedykowane jest nie tylko rodzinom z dziećmi oraz osobom starszym, ale przede wszystkim młodym, aktywnym i głodnym nowych doświadczeń.

To właśnie tam wypłynięcie na żagle, lekcja windsurfingu i wyprawa rowerkiem wodnym są na wyciągnięcie ręki! Na terenie mezoregionu znajduje się Władysławowo, Jastarnia oraz Hel.

4. Kraina Wielkich Jezior Mazurskich

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich, położona w północnej części Polski, uchodzi za jedno z najbardziej magicznych miejsc w naszym kraju. Ten region obejmuje 1732 km², z czego aż 486 km² zajętych jest przez jeziora!

5. Co warto zobaczyć w Polsce? Słowiński Park Narodowy

Powstały w 1967 roku Słowiński Park Narodowy został wpisany na listę terenów chronionych. Ruchome Wydmy koło Łeby, Wzgórze Rowokół oraz Skansen Wsi Słowińskiej w Klukach to miejsca, które zdecydowanie warto odwiedzić. 

6. Co warto zobaczyć w Polsce? Dolina Pięciu Stawów

Najpiękniejsza dolina w Tatrach. To właśnie tam będziemy mieli możliwość podziwiać Siklawę- największy wodospad tatrzański, Wielki Staw Polski oraz Kozi Wierch, czyli najwyższy szczyt w całości położony w Polsce. 

7. Śnieżne Kotły

Znajdujące się w Karkonoszach kotły polodowcowe dedykowane są wszystkim osobom, które uwielbiają spędzać czas aktywnie, a pokonywanie długich tras o własnych nogach sprawia im ogromną przyjemność.

Śnieżne Kotły stanowią doskonały punkt widokowy, roztaczający panoramę na Karkonosze, Góry Kaczawskie oraz Izerskie. Co warto zobaczyć w Polsce we wrześniu? Śnieżne Kotły, jak zresztą sama nazwa wskazuje, zachwycają niezależnie od pory roku. 

8. Zamek Królewski na Wawelu

Co warto zobaczyć w Polsce? Zamek Królewski na Wawelu to propozycja, której nie można pominąć. Jest to najcenniejszy dla naszego kraju pomnik historii i kultury. Wpisany w 1978 roku na listę światowego dziedzictwa Unesco, uchodzi za prawdziwą perłę Małopolski!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

co warto zobaczyć w Polsce
youtube.com

Półwysep Helski to jedna z wakacyjnych przystani, tak uwielbiana przez młodych ludzi, zachwyca różnorodnością. To miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie!

co warto zobaczyć w polsce
wikipedia.org

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich o powierzchni prawie 2 tysięcy km²

co warto zobaczyć w Polsce
wikipedia.org

Słowiński Park narodowy utworzono w celu zachowania łąk, torfowisk oraz nadmorskich borów i lasów. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wakacje dla singli. Gdzie wyjechać na wakacje w pojedynkę? 6 idealnych miejsc
  2. Czy warto podróżować? 20 powodów, dla których warto poznawać inne kultury
  3. Gdzie wyjechać na wakacje 2019? NAJMODNIEJSZE miejsca na wakacje
  4. Jak oszczędzić pieniądze na wymarzone wakacje? Proste sposoby
  5. Jak wybrać biuro podróży? To najważniejszy punkt udanych wakacji

 

Poprzedni artykułAnna Wendzikowska odpowiedziała hejterom: „Komentarze o tym, że nie mam kobiecych kształtów, jestem szkieletem i wyglądam ohydnie”
Następny artykułMałgorzata Kożuchowska zachwyca nowym wyglądem. Fani rozpływają się nad fryzurą „Petarda”
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.