Co warto zobaczyć w Warszawie? Masz wolne kilka dni i wybierasz się do stolicy? Nie znasz dokładnie miasta, a chciałbyś zobaczyć najciekawsze miejsca? Wybraliśmy dla ciebie 10 najlepszych atrakcji stolicy, które warto zobaczyć!

Warszawa to miasto, które z pozoru wszyscy dobrze znamy z opowieści czy telewizji. Jednak stolica skrywa pewne tajemnice. Jest w niej dziesiątki miejsc, które musisz zobaczyć. Co warto zobaczyć w Warszawie? W artykule przedstawiamy 10 najlepszych atrakcji Warszawy.

Co warto zobaczyć w Warszawie?

Muzeum Powstania Warszawskiego

Warszawa jak każda inna europejska stolica ma wiele ciekawych muzeów, które z pewnością warto zobaczyć chociaż raz w życiu. Muzea idą z duchem czasu i starają się jak najbardziej dopasować do nowoczesnych zwyczajów turystów. Obowiązkowym muzeum, jakie należy odwiedzić jest z pewnością Muzeum Powstania Warszawskiego. Wbrew pozorom jest to wielopokoleniowe, nowoczesne miejsce, gdzie są eksponowane oryginalne zdjęcia, pamiątki historyczne czy interaktywne wystawy z elementami świetlnymi, dźwiękowymi czy filmowymi. To przedstawienie ważnej historii w łatwy do przyswojenia sposób.

Centrum Nauki Kopernik

Dla najbardziej nowoczesnych fanów wystaw Warszawa ma do zaoferowania Centrum Nauki Kopernik. Powstałe w 2005 roku miejsce ma na celu promocję nauki poprzez zabawę i eksperymenty wśród najmłodszych. To właśnie tam można wszystkiego dotknąć i przekonać się o wielu doświadczeniach na własnej skórze. To idealne miejsce nie tylko dla dzieci, a dla całej rodziny. Należy jednak pamiętać, że Centrum Nauki Kopernik jest nieczynne w poniedziałki.

Muzeum Polskiej Wódki

Jednym z najnowszych muzeów na mapie stolicy jest Muzeum Polskiej Wódki na Pradze. Polska wódka nie jest tylko polskim dobrem narodowym, lecz również elementem polskiej kultury i naszym znakiem rozpoznawczym na świecie. Muzeum Polskiej Wódki znajduje się w zabytkowym budynku Zakładu Rektyfikacji na terenie Centrum Praskiego Koneser. Lokalizacja nie jest przypadkowa, ponieważ kiedyś w tym właśnie miejscu znajdował się kompleks budynków, w którym mieściła się Warszawska Wytwórnia Wódek Koneser. Znane polskie wódki takie jak: Luksusowa czy Wyborowa właśnie tam były początkowo rozlewane.

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Kolejnym wartym zwiedzania miejscem jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. To nowoczesna instytucja kultury, a zarazem muzeum ukazującym 1000 lat dziejów polskich Żydów. To miejsce spotkań i dialogu dla każdego, kto chce lepiej poznać kulturę żydowską, chce wyciągnąć wnioski na przyszłość, kto chce zmierzyć się ze stereotypami i stawić czoła współczesnym zagrożeniom, takimi jak ksenofobia i nacjonalistyczne uprzedzenia. To warte zobaczenia miejsce. Co więcej, w każdy czwartek zwiedzanie jest darmowe.

Pałac Kultury i Nauki

Jednym z pierwszych skojarzeń, jakie przychodzi nam do głowy, kiedy myślimy o Warszawie jest Pałac Kultury i Nauki. Opisywane już wiele razy miejsce wciąż ma swoje tajemnice i wiele do zaoferowania. Pałac jest symbolem Warszawy, jak i poprzedniej epoki. To dar Związku Radzieckiego dla stolicy. Budynek po dziś dzień budzi wiele kontrowersji wśród warszawiaków. Znajduje się na Palcu Defilad i wciąż jest najwyższym budynkiem w Polsce. W Pałacu Kultury i Nauki są najszybsze windy w Warszawie. Można również odpłatnie wjechać na 30 piętro i udać się na taras widokowy w celu zobaczenia panoramy Warszawy. Warto chociaż raz pooglądać stolicę z góry. Co więcej, w pałacu znajduje się wiele różnych instytucji np. Muzeum Techniki.

Co warto zobaczyć w Warszawie latem?

Starówka

Warszawska Starówka to miejsce, które koniecznie musisz zobaczyć. Niemal w całości odbudowana po wojennych zniszczeniach znajduję się na liście UNESCO. Na starówce można zobaczyć zabytkowe kamieniczki, odrestaurowany Zamek Królewski, jak również stojącą na Placu Zamkowym kolumnę Zygmunta III Wazy-króla, który przeniósł stolicę Polski z Krakowa do Warszawy. Można pospacerować krętymi zabytkowymi uliczkami lub też posiedzieć w jednej z kilkudziesięciu kawiarenek czy restauracji.

Łazienki Królewskie

Przy dobrej pogodzie warto wybrać się do Łazienek Królewskich. To najpiękniejszy kompleks ogrodowo-pałacowy w całej Polsce. Najbardziej charakterystyczne budowle kompleksu to bez wątpienia: Stara Pomarańczarnia – dziś największa galeria rzeźby w kraju, Biały Domek, gdzie można podziwiać ciekawe wnętrza, Pałac na Wodzie – miejsce, gdzie król organizował swoje słynne obiady czwartkowe. Świetne miejsce na popołudniowy spacer.

Bulwary Wiślane

Jeżeli lubisz zabawę i drinki na świeżym powietrzu musisz wybrać się na Bulwary Wiślane. Lewe wybrzeże Wisły jest pełne barów, klubów czy foodtracków. Genialne miejsce, aby zjeść, napić się czy nawet potańczyć. Widok na podświetlony Stadion Narodowy czy Most Świętokrzyski nadaje tylko uroku temu miejscu To właśnie tam bawi się cała Warszawa letnimi nocami.

Krakowskie Przedmieście

Jeżeli lubisz spacerować Krakowskie Przedmieście będzie dobrym wyborem. To jedno z bardziej znanych miejsc w stolicy. Znajduje się tutaj Pałac Prezydencki, pomnik Józefa Poniatowskiego, Adama Mickiewicza czy Mikołaja Kopernika. Na Krakowskim Przedmieściu znajdują się dwa najstarsze warszawskie, luksusowe hotele: Bristol oraz Europejski.

Grób Nieznanego Żołnierza

Nieopodal Krakowskiego Przedmieścia jest Plac Piłsudskiego, na którym znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza. Atrakcją turystyczną są uroczyste zmiany warty, które mają miejsce w każdą niedzielę o godzinie 12:00. Warto jest przejść kawałek dalej do pierwszego publicznego parku Warszawy – Ogrodu Saskiego.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Co warto zobaczyć w Warszawie
instagram.com

Pałac Kultury i Nauki najbardziej kojarzy nam się z Warszawą. Na 30 piętrze budynku znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać całą panoramę stolicy.

Co warto zobaczyć w Warszawie
facebook.com — Centrum Nauki Kopernik

Co warto zobaczyć w Warszawie? Centrum Nauki Kopernik to idealne miejsce do nauki poprzez zabawę dla całej rodziny.