Jak będzie wyglądało Boże Narodzenie 2021? Adam Niedzielski wystąpił wczoraj na specjalnej konferencji, związanej z sytuacją epidemii COVID-19 w Polsce. W związku z dynamicznym wzrostem zakażeń i zgonów, minister zdrowia zapowiedział, co być może czeka nas w grudniu. 

W wywiadzie, jakiego Adam Niedzielski udzielił 18 listopada, mówił: „Jest mało prawdopodobne, abyśmy mieli święta Bożego Narodzenia zakłócone covidem i dodatkowymi restrykcjami”. Niestety, wczoraj przemawiał już w zupełnie innym tonie.

4 fala pandemii: co czeka nas w Boże Narodzenie?

24 listopada stwierdzono 28 380 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Zmarło 460 osób Jest to najwyższy dzienny raport od 9 kwietnia. Jak skomentował to Minister Zdrowia?

Jeszcze tydzień temu Niedzielski uspokajał, że pandemia COVID-19 nie zakłóci świąt i rząd nie planuje dodatkowych restrykcji. Co minister zdrowia powiedział na wczorajszej konferencji?

Adam Niedzielski już na początku wystąpienia ogłosił, że obecną sytuację rząd ocenia jako „niebezpieczną”. Dodał też, że „w najbliższym czasie będziemy mieli do czynienia z apogeum czwartej fali”.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Tym razem dodał, że nowe restrykcje i obostrzenia mogą zostać wprowadzone już na początku grudnia:

 Jeśli sytuacja będzie się pogarszać, być może trzeba będzie wdrożyć w życie scenariusz, który zakłada zwiększenie restrykcji, być może to będzie na początku grudnia.

Dodał też, że jeśli liczba zakażeń nie zacznie spadać, rząd pomyśli „o innych sposobach walki z epidemią” niż dotychczasowe, skupione na rozbudowie infrastruktury szpitalnej:

– Jesteśmy w stanie przyjmować pacjentów, jesteśmy w stanie ich leczyć, ale istnieje gdzieś granica wydolności, naszym zdaniem to jest rząd zachorowań około 40 tysięcy zachorowań dziennie.

Źródło: tvn24.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Media nieoficjalnie: Nowe obostrzenia w Polsce możliwe od 1 grudnia
2. Pilny apel Mikołaja Roznerskiego. Od rana prosi o wsparcie: „Jeżeli jesteście w jakiś sposób w stanie pomóc”
3. „Milionerzy”: Odpadła na pierwszym pytaniu, chodziło o lód. „Emocjonalnie ją to przerosło”