W sieci na wielu forach internetowych pojawiły się informacje o niepokojących SMSach, które docierają do coraz większej ilości osób. Ich treść dotyczy kwarantanny, którą rzekomo nałożono na adresata wiadomości. 

Zostałeś skierowany na 10-dniową kwarantannę — brzmi początek SMSa, który dotarł już do sporej grupy osób. Do wiadomości dołączony jest link, lepiej go nie otwierać. 

SMSy dot. kwarantanny 

Na wielu forach internetowych pojawiły się informacje o niepokojących wiadomościach, które dotarły do wielu osób. Treść SMSa informuje o kwarantannie, którą rzekomo nałożono na adresata.

-Zostałeś skierowany do odbycia 10-dniowej kwarantanny z powodu zakażenia w Twoim najbliższym otoczeniu. Więcej informacji na stronie — brzmi jego treść. 

Link podany w wiadomości prowadzi do strony zawierającej złośliwe oprogramowanie. Otwarcie go może dostarczyć oszustom wielu informacji dot. np.: naszej bankowości. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Głos w sprawie fałszywych wiadomości zabrał Janusz Cieszyński:

-Uważajcie na fałszywe SMSy podszywające się pod aplikację Kwarantanna. Link do złośliwej aplikacji został już zablokowany przez sieci komórkowe — napisał na Twitterze. 

Jeżeli otrzymałeś taką wiadomość, pod żadnym pozorem jej nie otwieraj.

Zobacz zdjęcie: 

 Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. W niedzielę w kościołach w Polsce odbędzie się liczenie wiernych 

Źródło: TVN24, Twitter

  

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.