Córka tej kobiety wróciła któregoś dnia do domu z uwagą. Jej mamę bardzo to zaskoczyło, ponieważ dziewczynka zazwyczaj jest niezwykle grzecznym, a w dodatku świetnie się uczącym dzieckiem. Niestety, jak się okazuje, to nie jest jedyne wymaganie, które powinno spełniać dziecko w polskiej szkole. Zachowanie polonistki jest oburzające. 

Dużo mówi się o tym, że współczesna szkoła nie przygotowuje do samodzielnego myślenia, a jedynie uczy rozwiązywania testów. Niestety, trzeba przyznać, że coś w tym jest, a nie wszyscy nauczyciele podejmują się walki z systemem. Część z nich wydaje się wręcz bardzo zadowolona z takiego stanu rzeczy. Czy łatwiej im kontrolować dzieci, które same ze siebie nie myślą?

Córka zawsze dobrze się uczyła

Nina jest uczennicą wczesnych klas podstawówki. Nigdy nie sprawiała rodzicom żadnych problemów. Dziewczynka nie tylko jest grzeczna, ale też osiąga w szkole bardzo dobre wyniki. Rodzice są dumni z inteligencji córki, dlatego też zawsze zachęcają ją do samodzielnego myślenia. Niestety, okazało się, że jej polonistce jest to nie w smak.

Dziewczynka miała za zadanie napisać wypracowanie o Ani z Zielonego Wzgórza i jak najbardziej wywiązała się ze swojego zadania. Jednak pracę zaczęła od wstępu, w którym wyraziła swoją opinię. — Ciężko napisać recenzję, ponieważ Ania z Zielonego Wzgórza nie jest moją ulubioną lekturą — napisała dziewczynka. 

córka
pikio.pl

Nina absolutnie nie zasłużyła na tak niską ocenę. 

Polonistka zareagowała przesadnie

To, co napisała córka oburzonej kobiety, można by ewentualnie uznać za drobny błąd techniczny. Natomiast nic nie uzasadnia komentarza nauczycielki. — Nie interesuje mnie to, że ciężko! 2 — napisała kobieta. W pracy nie było żadnych innych błędów, które uzasadniłyby tak agresywną reakcję.

Takie przypadki udowadniają, że podejście nauczycieli w Polsce do zagadnień edukacji wcale nie jest najlepsze. Co przeraża, bo przecież to właśnie tym ludziom powierzamy wpłynięcie na młode mózgi i ukształtowanie dzieci na młodych, inteligentnych i myślących ludzi. Jednak jak widać, część z nich woli po prostu zadowolić się tym, że dzieci są ciche i posłuszne. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

córka
unsplash.com

Większość dzieci lubi się uczyć, a jedynie szkoła do tego zniechęca.

córka
unsplash.com

Niestety, z dzieciach zabija się kreatywność.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Proszek Zygmunta Chajzera przez 2 dni dostępny w jednym z najpopularniejszych dyskontów
  2. Kobieta w sklepie zaczepiła matkę z małym dzieckiem. Wyszeptała do niego: „pożegnaj się z mamusią”
  3. Beata Kozidrak wyjawiła smutną tajemnicę. To bardzo przykre
  4. Anja Rubik w mocnych słowach o Jarosławie Kaczyńskim „Prezes uważa, że edukacja seksualna to demoralizacja dzieci”
  5. Przypadkiem zobaczyła monitoring z wesela. Jest zdruzgotana, goście nie wiedzieli, że wokół były ukryte kamery
  6. Ten test powie o Tobie więcej niż każdy psycholog. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pozornie prostych pytań
  7. SCHOROWANA SPRZĄTACZKA Z OLSZTYNA WYGRAŁA 13 MILIONÓW! A TO WSZYSTKO DZIĘKI NIEPOZORNEMU DROBIAZGOWI 

źródła: pikio.pl

Poprzedni artykułRobert Śmigielski pozywa Weronikę Rosati: ”Miał dosyć tych pomówień publicznych”
Następny artykułPatryk Vega kaja się i przeprasza Bartłomieja Misiewicza: „Zapędziłem się w agresji”
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego