Córka Pawła Wawrzeckiego jest niepełnosprawna. Znany aktor od 17 lat samotnie się nią opiekuje i dba, aby niczego jej nie zabrakło. Po śmierci żony wszystkie obowiązki spoczęły na jego barkach.

Córka znanego aktora cierpi na nieuleczalną chorobę i od dziecka wymaga stałej opieki. Po śmierci żony aktor sam musiał sprostać opiece nad młodą kobietą. Pomagali mu przyjaciele i gwiazda, która zmaga się z podobnym problemem.

Na co choruje córka Pawła Wawrzeckiego?

Córka Pawła Wawrzeckiego choruje na porażenie mózgowe. Ania ma już 37 lat, ale aktor nie wyobraża sobie, że mógłby zostawić ją bez opieki. Sam często podróżuje do Stanów, gdzie mieszka jego druga żona, a w tym czasie Anią zajmują się przyjaciele. Nieoceniona jest pomoc aktorki Lucyny Malec, która również ma córkę chorą na porażenie mózgowe. 

córka
filmpolski.pl

Teraz gdy Ania jest dorosła, aktor nie musi się o nią tak martwić, w przeszłości jednak zmagał się z wieloma problemami. Jego żona, Barbara Winiarska zmarła w 2002 roku. Paweł Wawrzecki nagle sam musiał zadbać o opiekę nad córką i środki na kosztowną rehabilitację. Dopiero siedem lat po śmierci żony ożenił się z doktor Izabelą Roman, na stałe mieszkającą w USA. Ze względu na córkę nigdy nie zdecydował się na przeprowadzkę.

Kim jest Paweł Wawrzecki?

Paweł Wawrzecki jest aktorem i prezenterem. Akademię Teatralną w Warszawie ukończył w 1975 roku. Występował w kabarecie Olgi Lipińskiej, prowadził Koło fortuny. Od 1979 roku gra w Teatrze Kwadrat. Jego żoną była aktorka Barbara Winiarska, siostra Marii Winiarskiej. Po urodzeniu córki kobieta porzuciła karierę, aby zająć się chorym dzieckiem. Zmarła na tętniaka mózgu.

córka
filmpolski.pl

Gdzie grał Paweł Wawrzecki? Szerokiej publiczności aktor jest najbardziej znany z ról w serialach takich jak Złotopolscy, Daleko od noszy, Graczykowie, Synowie, Buła i spóła. Wystąpił też w Kilerze, Misiu, Matkach, żonach i kochankach, Nie rób scen. Dostał propozycję prowadzenia Familiady, jednak ostatecznie gospodarzem został Karol Strasburger.

Jest synem Stanisława Wawrzeckiego, głównego oskarżonego w tak zwanej aferze mięsnej, skazanego na śmierć za przyjmowanie łapówek. Wyrok wykonano 19 marca 1965 w więzieniu przy ulicy Rakowieckiej w Warszawie. Po latach został on uznany za niezgodny z ówczesną konstytucją. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Sklep, któremu niestraszny zakaz handlu. Take & Go ruszyło w Poznaniu
  2. Małgorzata Kożuchowska przyjaźniła się z raperem narkomanem. Przez lata próbowała wyciągnąć go z nałogu
  3. Gwiazda TVN pokazała się w zaawansowanej ciąży. Fani nie mieli pojęcia, że rozwiązanie tuż tuż
  4. Edyta Zając i Jakub Rzeźniczak rozwodzą się. „Tak, wiedziałam, że mój mąż ma dziecko”
  5. Jego żona wieczorami była strasznie zmęczona. Dopiero, kiedy mąż zobaczył nagranie, cała prawda wyszła na jaw
  6. Był gwiazdą seriali emitowanych na TVP i Polsacie. Aktor przegrał walkę ze śmiertelną chorobą

Źródło: pomponik.pl

Poprzedni artykułKociątko wpadło do głębokiego rowu. Jego mama od razu rozpoczęła akcję ratunkową
Następny artykułFacet z kotem to idealny kandydat na męża. Mamy na to 10 dowodów
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.